חזרה לתוצאות החיפוש

"אברבנאל חיבר עשרות ספרי הגות, אך גולת הכותרת של כתביו היא ביאורו ל'מורה נבוכים' של הרמב"ם, החיבור הפילוסופי החשוב ביותר בעולמה של יהדות ימי הבינים, אשר חולל מהפכה ועמד במוקד של פולמוסים וסערות ... 'נבוכים הם' עוסק באותם קוראים שהחרימו את 'מורה נבוכים' ולא העמיקו בקריאת החיבור ולא הטיבו לרדת לסוף דעתו של הרמב"ם. הוא פוסע בנתיבותיו של אברבנאל בסוגיות המרכזיות שעמדו בלב ליבה של הפילוסופיה היהודית, כגון: סיפורי גן עדן, מעמד הר סיני ומתן תורה, נבואה, מעשה בראשית ומעשה מרכבה. 'נבוכים הם' הוא המחקר הראשון שדן בביאורו של אברבנאל ל'מורה נבוכים', תוך השוואה לספריו האחרים של אברבנאל. הספר קורע צוהר המאפשר להביט דרכו בדברי הרמב"ם על פרשניו השונים, ובה בעת חושף לראשונה את דרכי הפרשנות ואת שיטות ההגנה וההתקפה שנוקט אברבנאל בביאורו. כן ניבטות מן החיבור הטלטלות המחשבתיות העזות שעברו על אברבנאל עצמו במהלך חייו". -- כריכה אחורית.

כותר נבוכים הם : מסע בביאורו של דון יצחק אברבנאל ב'מורה הנבוכים' / דוד בן זזון
עריכת לשון: יצחק ש. רקנטי
מפתחות: הרב ד"ר דוד בן זזון.
כותרים נוספים Added title page: Journey through Abrabanel's exegesis of the "Guide of the perplexed" / David Ben Zazon.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : מכון בן-צבי לחקר קהילות ישראל במזרח, יד יצחק בן-צבי והאוניברסיטה העברית בירושלים
שנה תשע"ה 2015
הערות מבוסס על עבודת דוקטור שכתב המחבר במסגרת לימודיו באוניברסיטת בן גוריון בנגב, 2009.
כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים [363]-385) ומפתח.
נוספו שער והקדמה באנגלית.
תיאור 408, XII עמודים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652351838
מספר מערכת 990038510060205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?