חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר בוחן את אופני הייצוג של קבוצות 'אחרות' (כלומר מיעוטים) בתקשורת ההמונים. בספר נשזרים הסברים חברתיים, היסטוריים ותרבותיים של התהליכים המכוונים קבוצות חברתיות מסוימות כ'אחרות', לצד דיון בדרכים שבהן התקשורת ממלאת תפקיד מרכזי בתהליכים אלו ... חלקו הראשון של הספר עוסק במקורות המושג ייצוג תקשורתי, בתפקידיו בתהליכי הבניה חברתית ובשעתוק אידיאולוגיות. חלקו השני מיישם את הרעיונות התיאורטיים ביחס לארבע קבוצות: נשים, נכים, הומואים/לסביות וקשישים. הספר מבהיר מושגים הנגזרים ביחסי הכוח הרווחים בחברה כגון: האחרה, הדרה, הכחדה סמלית כמותית והכחדה סמלית איכותנית. בין השאר נידונות בו השאלות: מהם התהליכים המכוננים את זהותה של קבוצה כ'אחרת'? האם ה'אחרים' מוצגים ונוכחים בטקסטים תקשורתיים או נעדרים ומודרים מהם? מהם סטריאוטיפים ונזקיהם?". -- מעטפת אחורית.

כותר על ההדרה : ייצוגים תקשורתיים של 'אחרים' / עמית קמה, ענת פירסט
עריכת לשון: רות רמות.
כותרים נוספים On verso of title page: Exclusion : mediated representations of 'others' / Amit Kama, Anat First.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים פירסט, ענת (מחבר)
מוציא לאור תל אביב : הוצאת רסלינג
שנה 2015
הערת תוכן ותקציר שער א. 1. חזקים וחלשים בתקשורת -- 2. כינון ה'אחר' -- 3. הבניה חברתית של המציאות -- 4. ייצוג תקשורתי -- שער ב. 5. ייצוגי נשים -- 6. לסביות והומואים -- 7. נכים -- 8. זקנה וזקנים -- אחרית דבר.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים: 145-263).
סדרה הסדרה לתקשורת
תיאור 263 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038018760205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?