חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר מציג לקט-מעט מאוצרות הפלא של הפיוט הארץ ישראלי הקדום. בעיקר אותם קטעים המשקפים את חיי היום יום ביישוב היהודי בארץ ישראל במחצית השנייה של האלף הראשון על שלל צבעיו, על תקוותיו וכיסופיו. פרקי הספר מביאים מתיאורי הארץ בפיוט והתייחסותו לפירותיה ולצמחיה, לברכת המים והיבול, לכינויי הארץ, לשמות יישובים ולציוני גבולות ותחומין. גם מתוך קטעי-מעט אלה מתגלה יצירה שהייתה חיה ותוססת וזכתה לקהל ארץ ישראלי אוהב תורה. קהל זה מצא בפיוט עולם מלא של יצירה ולימוד, עולם שהשתלב היטב בחיי התרבות והאמנות המתגלים אלינו מבעד לחפירות הארכיאולוגיות ושרידי פאר העבר". -- מעטפת אחורית.

כותר דרושה, פקודה, שקולה : דיוקן ארץ-ישראל בפיוטיה / אפרים חזן וישראל רוזנסון.
כותרים נוספים דרושה, פקדה, שקולה
On verso of title page: Desired, remembered, measured : Eretz Israel through the lens of her poetry / Israel Rosenson and Ephraim Hazan.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים רוזנסון, ישראל, 1949- (מחבר)
מוציא לאור ירושלים : הוצאת כרמל
שנה תשע"ה 2014
הערת תוכן ותקציר פרק א. ארץ-ישראל בפיוט הארץ-ישראלי: מורשת חז"ל, המסגרת הפיוטית, אידיאולוגיה וריאליה -- פרק ב. כינויי ארץ-ישראל -- פרק ג. מתיאורי ארץ-ישראל -- פרק ד. הפירות והצמחים -- פרק ה. ברכת המים והיבול -- פרק ו. תחומים וגבולות -- פרק ז. השמות - עצמים גאוגרפיים, יישובים -- דברי סיום וסיכום.
הערות כולל ביבליוגרפיה: עמודים [240]-247 ומפתחות.
תיאור 259 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655404654
מספר מערכת 990038017850205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?