חזרה לתוצאות החיפוש

"בשנים האחרונות חל שינוי במעמדו של המחנה הדתי-לאומי בציבוריות הישראלית: חלקו הדמוגרפי בכלל האוכלוסייה עולה (בעיקר שכבות הגיל הצעירות), ובולטותו בשיח הציבורי והפוליטי מתעצמת. לשינוי תורמות גם התמורות המתרחשות בציבור החילוני, בעיקר התחזקות הרצון להתחבר לשורשים היהודיים והשחיקה בחילוניות האידיאולוגית. תהליכים אלו פותחים אפשרויות חדשות לשיתופי פעולה חוצי מגזרים ... דוח המחקר שלפנינו מפשפש בקרביה של המציאות החדשה ... בין השאר הוא שואל: האם המחנה הדתי-לאומי הישראלי הוא קטגוריה סוציולוגית מובחנת, בעלת מאפיינים ברורים ועמדות מובהקות; מהי מידת ההומוגניות הרעיונית והעמדתית של מחנה זה; אם הוא הטרוגני - מהן קבוצות המשנה שלו ומה משקלן היחסי ומאפייניהן הייחודיים; ומה שכיחותן, התפלגותן ועוצמותיהן היחסיות של תפיסות פוליטיות, חברתיות ותרבותיות במחנה זה הנוגע לנושאי ליבה בשיח החברתי-פוליטי בישראל?" -- מעטפת אחורית.

כותר דתיים? לאומיים! : המחנה הדתי-לאומי בישראל 2014 : דוח מחקר / תמר הרמן, גלעד בארי, אלה הלר, חנן כהן, יובל לבל, חנן מוזס, קלמן נוימן
עריכת הטקסט: דפנה בר-און, תמר שקד.
כותרים נוספים On verso of title page: National-religious sector in Israel 2014 / Tamar Herman, Gilad Be'ery, Ella Heller, Chanan Cohen, Yuval Lebel, Hanan Mozes, Kalman Neuman.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בארי, גלעד (מחבר)
מוציא לאור ירושלים : המכון הישראלי לדמוקרטיה
שנה 2014
הערת תוכן ותקציר פרק 1. על קצה המזלג: רקע חברתי פוליטי -- פרק 2. המחנה הדתי-לאומי: גבולות ומאפיינים חברתיים-דמוגרפיים -- פרק 3. הדמוקרטיה, עקרונותיה ומוסדותיה -- פרק 4. דתיות, חברה, מדינה -- פרק 5. עמדות בנושאי חוץ, ביטחון והתיישבות -- פרק 6 שיקולי הצבעה והיחס למפלגות הדתיות -- פרק 7. חול, חלון וחילוניות: ערוצי התקשורת של המגזר הדתי-לאומי עם החילוניות -- פרק 8. מעמד הנשים -- פרק 9. נתוני הסקר: מבט-על -- פרק 10. דיון אינטגרטיבי בממצאים עיקריים והצעות למחקר עתידי -- נספחים.
הערות ביבליוגרפיה: עמודים 269-278.
תיאור 278 עמודים : דיאגרמות צבעוניות
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655191561
מספר מערכת 990038017480205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?