חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"מקומו של הדגל במערך הסמלים השומרי - הדברות, החולצה, סמלי השכבות והעניבות, המפקד, סיסמת האש, ההצדעה, המחנה והטיול - וריבוי מופעיו, הפך אותו, לצד היותו סמל מלכד, לכלי ביטוי מרכזי של ההוויה השומרית המלווה את התפתחותה של התנועה ושל עלילותיה, גדולות כקטנות, במהלך יותר ממאה שנים. פירותיה הרבים והמגוונים של קרן השפע הזאת נשמרים באוסף הגדול של דגלי התנועה בארכיון השומר הצעיר יד יערי ומתועדים בו, וכיום הוא מונה יותר מ-700 פריטים מכל התקופות שמקורם בכל חלקי העולם השומרי. פריט פריט וסיפורו המיוחד - יש בהם דגלים שנרקמו במחנות העקורים או באוניות המעפילים, ויש בהם שהוברחו בדרך לא דרך מאזורי הלחימה - ויחדיו הם מאפשרים לספר את קורות התנועה בדרך חדשה, מפתיעה ומרתקת שטרם נשמעה". -- מן ההקדמה.

כותר הניפו דגל : דגלי השומר הצעיר - מאה השנים הראשונות / עורך: ד"ר שלמה שאלתיאל
עריכה לשונית: עלית קרפ
תרגום לאנגלית: לילה וסיד, ד"ר אליק מישורי
עיצוב והפקה: נעמי מורג
צילום: תום יערי, יוסי רוטביין
האיורים בספר הם של בנימין רוזנבאום.
כותרים נוספים Added title page: Raise the flag! : flags of Hashomer Hatzair, one hundred years of the movement / editor, Shlomo Shealtiel.
מקום קשור Giv'at Haviva (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שאלתיאל, שלמה, 1932- (עורך)
מוציא לאור גבעת חביבה : הוצאת יד יערי
שנה תשע"ה 2014
הערת תוכן ותקציר הקדמה / דודו אמיתי -- דברות השומר הצעיר ומבנה התנועה מתוך "ספר הצופיות", 1931 -- מילון השומר הצעיר -- המרכיבים הצורניים של דגל באשר הוא / אליק מישורי -- על הדגל / אנטון ברקובסקי ומעוז עזריהו -- סיפורה של תנועה וסמליה / אלי צור -- דגלי ההעפלה בשנים 1945-1947 / יונת רוטביין מרלא -- המבדיל בין חול לקודש - על משמעות הדגל השומרי / יובל דניאלי -- דגלי השומר הצעיר - הערות איקונוגרפיות / אליק מישורי -- על דגלי התנועה וסמליה "על החומה", שבט-אדר תש"ה -- מעשה בדגל "על החומה", ינואר 1939 -- תקצירים באנגלית.
הערות "האיורים בספר הם של בנימין רוזנבאום מתוך 'ספר הצופיות', ורשה 1931".
כולל הפניות ביבליוגרפיות.
נוספו שער, תקצירים וכותרות באנגלית.
Text in Hebrew with added title page, summary and captions in English.
תיאור 189 עמודים : איורים (רובם צבעוניים), פקסימילים
25 ס"מ.
שפה עברית
אנגלית
מזהה ISBN9789657639016
מספר מערכת 990037766890205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?