חזרה לתוצאות החיפוש

"ז'אק דרידה הוא מחשובי ההוגים שקמו במחצית השנייה של המאה ה-20 ... דרידה מאתגר את המחשבה הדיכוטומית ששלטה בכיפה במשך כל ההיסטוריה של המטפיזיקה המערבית. דרידה מציע קריאות חדשניות וביקורתיות לטקסטים יסודיים במסורת זו, תוך כדי שהוא מראה את המתחים הפנימיים, הבלתי פטורים והמכוננים של טקסטים אלו ושל מסורת זו. כך הפך דרידה לאביה של אחת השיטות הפוריות והחתרניות ביותר בפילוסופיה של זמננו - הדקונסטרוקציה. ; באמצעות דיון פורה, עשיר וגדוש במושגי מפתח בהגותו של דרידה - חופש, התוסף, דיפראנס, דקונסטרוקציה ועוד - מהווה ספר זה גשר חיוני לטקסטים של דרידה. עם דגש מיוחד על הרלוונטיות של דרידה ללימודי התרבות והספרות, דן ניקולס רויל לא רק בחידושים המשמעותיים ביותר שלו אלא גם בהשפעתו האדירה ובסגנון כתיבתו הייחודי. החלק האחרון של הספר, "קריאה נוספת", מכיל הפניה למגוון רחב של תגובות ביקורתיות ביחס להגותו". -- כריכה אחורית.

כותר ז'אק דרידה / ניקולס רויל
תרגום מאנגלית: שי רוז'נסקי
עריכה מדעית: ד"ר אלי שיינפלד
עריכת לשון: נעה היינה.
כותרים נוספים Jacques Derrida (Routledge critical thinkers). Hebrew
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים רוז'נסקי, שי (מתרגם)
מוציא לאור תל אביב : הוצאת רסלינג
שנה 2014
הערות כולל כרונולוגיה של ספרים נבחרים של דרידה, טקסטים על וסביב דרידה ורשימת ספריו של דרידה שתורגמו לעברית.
ביבליוגרפיה: עמודים 205-209.
סדרה הסדרה לפילוסופיה
תיאור 238 עמודים
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037697450205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?