חזרה לתוצאות החיפוש

כשכונה עירונית שיתופית למטרות דיור, זכתה 'מעוז אביב' לתכנון פיסי ייחודי בסגנון ה'באוהאוס', על ידי האדריכל זאב רכטר ומשה זרחי אגף אכ"א במטכ"ל והמתיישבים הראשונים. התכנון ההנדסי של השכונה החל ב-1951, ביצוע התכניות האדריכליות הסתיים ב-1952, ורכטר אף זכה בגינן בפרס ישראל רוקח. ב-1953 נרשם השיכון כאגודה שיתופית התחילת האיכלוס החלה ב-1954. ראשוני החברים היו אנשי צבא קבע. לימים היוו את הקצונה הבכירה של צה"ל ואנשי משרד הביטחון. חלקם היו אנשי האגודה עד עצם היום הזה. הספר מספר ומתעד נושאים מגוונים בחיי השכונה, חלקם חומרים ארכיוניים וחלקם עדויות בעל-פה של וותיקי השכונה וילדיהם. סקרים, תמונות, תעודות, מסמכים ומקורות רבים מתארים את הגיאוגרפיה וההיסטוריה של השכונה, את מצבה בהווה ותכניות פיתוח בעתיד. -- כריכה אחורית.

כותר מעוז אביב: בת שישים : סיפורה של שכונה עירונית כאגודה שיתופית (2014-1954) / דן יהב
עריכה והקלדה: מירי להמן
צילום: דן יהב ויהודה סרוק
עיצוב ועימוד: עינב ועידו ניר.
כותרים נוספים מעוז אביב בת ששים
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים לימון, מירי (עורך)
מוציא לאור תל אביב : דן יהב - מישב
שנה 2014
הערות "שיכון מיסודם של אנשי צבא בשירות קבע".
כולל רשימת פרסומיו של דן יהב.
תיאור 209 עמודים : איורים (חלקם צבעוניים), מפה, פורטרטים, פקסימילים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990037253940205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?