חזרה לתוצאות החיפוש

מחקר זה עניינו דפוסי הבנייתן של תפיסות הנכבה הפלסטינית בתודעה הקולקטיבית הישראלית, כפי שהן משתקפות בשיח התקשורתי בישראל. מטרת המחקר היא לעמוד על מידת ההכרה הישראלית בנכבה הפלסטינית או ההתכחשות לה ומידת קבלת האחריות להיווצרותה. דפוסי ההכרה בנכבה, ההתכחשות לעצם קיומה או האחריות להתרחשותה יש בהם כדי לאפשר לנו הצצה באופן שבו היא נתפסת בציבוריות הישראלית ובמידה שבה הנכבה וזיכרון הנכבה מהווים גורם חשוב בעיצוב דפוסי ההתנהגות של הציבור הישראלי בשנים האחרונות. אלה מגיעים עד כדי חקיקת חוק המגביל את ציון הנכבה באירועים ציבוריים, ובכך יש בהם פגיעה יסודית בעקרונות חופש המצפון וחופש הביטוי. הנחת יסוד בסיסית במחקר זה היא שהשיח התקשורתי, במיוחד מאמרי הדעה בעיתונים מרכזיים, לא רק משקפים עמדות רווחות ומגוונות בתודעה הקולקטיבית הישראלית כלפי הנכבה, אלא גם מעצבים אותה ויוצרים את גבולות השיח המקובל כלפיה.-- מתוך המבוא

כותר הנכבה הפלסטינית בציבוריות הישראלית : על תצורות ההתכחשות והאחריות / אמל ג'מאל וסמאח בסול.
כותרים נוספים وراء صفحة العنوان: النكبة الفلسطينية في الحيز العام الاسرائيلي : تكوينات الانكار والمسؤولية / أمل جمال، سماح بصول.
نكبة الفلسطينية في الحيز العام الاسرائيلي : تكوينات الانكار والمسؤولية / أمل جمال، سماح بصول.
הנכבה הפלסטינית בצבוריות הישראלית
נכבה הפלסטינית בצבוריות הישראלית
On verso of t.p.: Palestinian Nakba in the Israeli public sphere : formations of denial and responsibility / Amal Jamal, Samah Bsoul.
מקום קשור Nazareth (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בסול, סמאח (מחבר)
מוציא לאור נצרת : אעלאם - מרכז תקשורתי לחברה הערבית פלסטינית בישראל
שנה 2014
הערות ביבליוגרפיה: עמודים 115-105.
תיאור 128 עמודים : פקסימילים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789657538111
מספר מערכת 990037215040205171
קישורים תמונה קדמית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?