חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

למידה מניסיון היא מרכיב חשוב בעבודתם של אנשי מקצוע: למידה מהניסיון העצמי המצטבר, למידה מניסיונם של עמיתים ולמידה מאבות‒טיפוס מוסכמים של ׳בעל מקצוע אידאלי׳. לכל אחת מצורות למידה אלה נדרשות יכולות ושפה שאותן ניתן לטפח. הן נדרשות במיוחד בעיסוקים רבי‒פנים ומעוטי‒שִגרה. כזה הוא העיסוק בהוראה. ראיות רבות מעידות על כך שאיכות ההוראה היא משתנה בעל השפעה מכרעת על הצלחה של תלמידים )הן במבחנים סטנדרטיים, הן במבחנים הבודקים את עומק ההבנה והן במדדים של חוסן רגשי ושביעות רצון(. מכאן נגזר עניין ציבורי ומקצועי באפשרויות לשיפור איכות ההוראה. שימוש בצילומי שיעורים במחקר, בהכשרה ובפיתוח מקצועי אינו חדש והתפתח מאוד בשנים האחרונות עקב מאמצים שהושקעו בהבנת הוראה, בידע של מורים, בדינמיקה כיתתית בתחומי תוכן שונים ועוד. התפתחויות טכנולוגיות שהפכו את הצילום, אחסונו, מִפתוחו והנגשתו לקלים יחסית נראות כמאפשרות עידן חדש של שימוש בצילומי שיעורים כאמצעי להתפתחות מקצועית של מורים. מחקר מהשנים האחרונות מצביע על אפשרויות לשימוש מועיל בצילומי שיעורים כהזדמנות ללמידה מקצועית של מורים, אך גם על מגבלות ואף על סיכונים. - מתוך התקציר

כותר איך מורים לומדים מצילומי שיעורים? : דוח פעילות / ריכז וערך סרגיי טלנקר.
כותרים נוספים איך מורים לומדים מצלומי שעורים?
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים טלנקר, סרגיי
מוציא לאור ירושלים : היזמה למחקר יישומי בחינוך - האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים
שנה תשע"ג 2013
הערות סדרת מפגשים של קבוצת למידה משותפת של כשלושים חוקרים, אנשי מקצוע ומקבלי החלטות בתחום הוראת המתמטיקה והמדעים בבתי הספר העל יסודיים, בחנה סוגיות עקרוניות הנוגעות לשימוש בצילומי שיעורים לפיתוח מקצועי של מורים. החוברת מציגה את פעילות הקבוצה, השאלות והנושאים המרכזיים שהועלו בימי הלימוד וכן, את המסקנות לגבי הצרכים העתידיים בלמידת המורים.
ביבליוגרפיה: ע' 80-83.
סדרה מחקר יישומי בחינוך
תיאור 91 ע'
29 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789657601013
מספר מערכת 990036511360205171
קישורים לספר האלקטרוני באתר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים הקש כאן
תמונה קדמית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?