חזרה לתוצאות החיפוש

תקנות 248 עד 258 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 עוסקות בהליך של המרצת פתיחה. בין השאר, ואפשר לומר אפילו לעיתים תכופות, עוסק בית-המשפט בשאלה האם ההליך שבפניו מתאים להליך של המרצה והאם מגיש ההמרצה זכאי להגיש ההמרצה שהוגשה וכיוצא בזה. כפי שנראה בחיבור זה, תובענה בדרך של המרצת פתיחה נועדה למקרים בהם השאלה המשפטית היא העיקר ואילו השאלות העובדתיות טפלות לה, ומקום שקיימת מחלוקת עובדתית רחבה, אין לברר דרך-כלל בדרך זו. יחד עם זאת, וכפי שנראה בחיבור זה, גם אם קיימת מחלוקת עובדתית וקיים צורך בשמיעת עדים במספר לא רב, אין בכך כדי לשלול בירור התובענה בדרך של המרצת פתיחה.

כותר המרצת פתיחה - דין ומהות איריס מרקוס.
<B><BR>[בהמתנה להפקדת חובה] /</B>
מוציא לאור בני ברק : אוצר המשפט
שנה 2011
הערת תוכן ותקציר הזכאות לבקש בהמרצת פתיחה (תקנה 248 לתקנות). -- שאלות שניתן לבקש בהן בהמרצת פתיחה (תקנה 249 לתקנות). -- המרצת פתיחה מטעם מוכר או קונה של מקרקעין (תקנה 250 לתקנות). -- המרצת פתיחה מטעם שותף בשותפות (תקנה 251 לתקנות). -- המרצת פתיחה מטעם מעוניין (תקנה 252 לתקנות). -- תובענה לסעד הצהרתי (תקנה 253 לתקנות). -- סייג - מינוי מנהל עזבון, נאמן או אפוטרופוס (תקנה 254 לתקנות). -- הגשת המרצת פתיחה (תקנה 255). - הגשת תשובה (תקנה 256 לתקנות). -- ראיות (תקנה 257 לתקנות). -- ביטול ההמרצה (תקנה 258 לתקנות). -- מפתח מאמרים וספרים.
שפה עברית
מספר מערכת 990035075560205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?