קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

"רחל דימתה את עצמה ואת שירתה הארץ-ישראלית ל"ספיח" - לתבואה שצמחה במאוחר, בפאת שדה. אכן, כמו אחיותיה המשוררות העבריות הראשונות, היא הגיעה ארצה ללא שליטה מספקת בעברית, אך בהיותה שקויה ורוויה בתרבות הרוסית, הצליחה שירתה להגיע בתוך שנים אחדות להישגים אמנותיים חסרי תקדים. את הלשון העברית רכשה רחל אגב קריאה יום-יומית בתנ"ך והאזנה לפטפוטי הטף. שירתה, הממזגת בתוכה ענווה וגאווה, דומה לאותה רקפת מלאת ניגודים הפורחת בשניים משיריה: פרח עדין ורפה, שראשו מורכן בהכנעה, אך מעל לגבעולו מתנוסס כתר נאה של עלי-כותרת בהירים, ומתחתיו, עלווה כהה ושורשים חזקים הנאחזים בעקשנות בסלע. לא בכדי הדגיש אליעזר שטיינמן את "עוז חולשתה" של רחל. הספר רקפת: ענווה וגאווה בשירת רחל מתאר את התקבלותה של המשוררת על-ידי ביאליק, שלונסקי ואלתרמן - נציגיהן החשובים של שלוש משמרות בשירה העברית. הוא אף מאתר ומתאר צייני סגנון אופייניים שלא אובחנו עד כה במחקר ובביקורת". -- כריכה אחורית.

כותר.. רקפת : ענווה וגאווה בשירת רחל / זיוה שמיר.
כותרים נוספים Title on t.p. verso: Primrose : modesty & self esteem in the poetry of Rachel / Ziva Shamir.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : ספרא
שנה 2012
הערות בשער גם: הקיבוץ המאוחד.
ביבליוגרפיה: ע' 327-311.
הערת תוכן ותקציר בשכבר הימים עטתה נפשי ארגמן: פרקי חיים - פרטי רקע -- פריחה מאוחרת בין חגווי הסלע: אוקסימורון מעודן בצבעי אפור-ורוד -- מקהלת בנות מרים: הרהורים וערעורים על תיאור ראשיתה של שירת הנשים העברית -- אשרי השירה הכותבת "ארצי": שירי הנוף של רחל על רקע פולמוס שירי המולדת -- הן דמה בדמי זורם: ייצוגים של גיבורי קדומים כבסיס לדיוקן עצמי -- אלמוגי מילים כיד הדמיון: הדי מנשרים ספרותיים ופולמוסי קולמוס בשיריה הארס פואטייים של רחל -- פרחי שירתה ילבינו לנצח: הערכתו הנכמרת של ביאליק כלפי רחל ושירתה -- הנשים כבנות צאן: יחסו השולל של שלונסקי כלפי רחל ושירתה -- רועת האווזים: תמורות ביחסו של אלתרמן כלפי רחל ושירתה -- בדמי ימיה: שירי רחל ושירי אמילי דיקינסון -- עח "קשריי המשפחתיים" לרחל.
היקף החומר 342 עמודים
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990033792290205171

תנאי השימוש:

איסור העתקה

יתכן שאסור להעתיק את הפריט ולהשתמש בו עבור פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

לבירור אפשרות שימוש בפריט, יש למלא טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

מידע נוסף: הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?