חזרה לתוצאות החיפוש

בדרך כלל אפיינה ההגות הדתית את הכופרים באל כמרדניים, ככפויי-טובה או כמי שמבקשים להקל מעצמם את החובות שמטילה הדת. הרמב"ם, אשר שיבץ את האמונה במישור האינטלקטואלי, אפיין את הכפירה כבורות. מכיוון שהבורות דורגה על ידו בהתאם לנושאיה, הרי שאי-הידיעה כי האל קיים הציבה את האדם במעמד הנחות ביותר האפשרי. המינים, האפיקורסים והכופרים היו אלה שהתכחשו ליסודותיה של האמונה היהודית. קבוצות אלו כללו את האתאיסטים, הפוליתאיסטים, האנתרופומורפיסטים (שהאמינו כי האל הינו בדמות אדם), המערערים על מעמדה האלוהי של התורה שבכתב ובעל פה, והמפקפקים בשכר ובעונש. בין כך ובין כך דיוניו של הרמב"ם בכופרים למיניהם, מציגים תמונת-ראי של תפיסת האמונה הנדרשת ואת משמעותם של י"ג עיקרי היהדות כפי שנקבעו על-ידו.

כותר על המינים, האפיקורסים והכופרים במשנת הרמב"ם / חנה כשר.
כותרים נוספים On verso of t.p.: Heretics in Maimonidesw teaching / Hannah Kasher.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור Tel Aviv : הקיבוץ המאוחד
שנה תשע"א 2011
הערות ביבליוגרפיה: ע' 203-209 ומפתח.
סדרה ספריית הילל בן חיים למדעי היהדות
תיאור 212, [4] ע' : פקסימיל
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990033634630205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?