חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

כרך זה הוא ראשון בסדרה חדשנית בת ארבעה כרכים העוקבת אחר המחשבה הפוליטית של העם היהודי למן המקרא ועד היום. סדרה זו מציגה את עושרה וגיוונה של המסורת הפוליטית היהודית שלא זכתה עד היום למקומה הראוי במחקר ובתודעה הציבורית, ומזמינה את הקורא לשוב ולעיין במסורת זו מנקודת המבט של השיח הפילוסופי-פוליטי המודרני. כל כרך כולל מבחר מקורות ראשוניים - מן המקרא, התלמוד וספרות המדרש, מספרות השאלות והתשובות, ההלכה וההגות של ימי הביניים והעת החדשה, ומתוך מאמרים ושאר דברים שבדפוס - שעברו התקנה וההדרה להקלת הקריאה והעיון. למקורות ראשוניים אלו צורפו עיונים ביקורתיים שנכתבו במיוחד על ידי מיטב הפילוסופים, החוקרים והמשפטים בבני זמננו. עיונים אלה ממשיכים את הדיון המצוי במקורות עצמם, ומשוחחים עמם לעיתים מתוך הסכמה ולעיתים תוך מחלוקת, תוך כדי הרחבת הדיון, זיקוקו, והבהרתו לקורא.

כותר המסורת הפוליטית היהודית / עורכים - מיכאל וולצר, נעם זהר, מנחם לורברבוים ...
כותרים נוספים המסרת הפוליטית היהודית
מסרת הפוליטית היהודית
On verso of t.p.: Jewish political tradition / editors Michael Walzer, Menachem Lorberbaum, Noam J. Zohar ...
מחברים/ יוצרים נוספים וולצר, מיכאל, 1935-
מוציא לאור ירושלים : מכון שלום הרטמן
שנה תשס"ז-תשע"ט 2007-2018
הערת תוכן ותקציר כרך א. סמכות. תשס"ז 2007. לט, [1], 408 עמודים.
כרך ב. השתייכות. תשע"ט 2018. יט, 428 עמודים.
הערות כולל הערות ביבליוגרפיות ומפתחות.
על הסמכות במקרא, בעולם הרבני, במדינת ישראל ועוד.
סדרה יהדויות
תיאור כרכים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990026004080205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?