חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"בספר זה רוכזו עבודות מחקר אקדמיות יחד עם עבודות המבוססות על ניסיון יישומי של מטפלים בילדים ובמשפחות התורמות להכרה בייחודה, במורכבותה ובחשיבותה של חווית ההורות. ההורה בעיני הכותבים בספר אינו נתפס רק ככלי שרת לצורך גידול ילדים שיעמדו בקריטריונים שונים של מוצלחות, אלא כפרט מורכב ומתפתח, הנדרש להפעיל יכולות מגוונות ולהתמודד עם אתגרים בין-אישיים רבים. לכן שואפים הכותבים להחליף את המתכונים הפשטניים להורות טובה בהבנה של ההשפעות האישיות-היסטוריות, הבין-אישיות-התייחסותיות והסביבתיות-תרבותיות הפועלת על ההורות. הם מנסים להצביע על דרכים שבהן ניתן לסייע להורים, תוך התאמתן לאישיות ההורים, לערכיהם ולמשאביהם הפנימיים, וכן לאיפיוני ילדיהם,לנסיבות חייהם ולסביבות החברתיות שבהן הם פועלים. ; הספר עוסק בהורות בשלבים השונים של התפתחות ההורה והילד, בהורות במצבים מיוחדים, במיוחד במצבי לחץ ואתגר הנוגעים לאפיוני הילד או הסביבה, ובהשפעות על ההורות, כולל סיכונים וסיכויים בהתפתחות ההורות. הכותבים פורסים יריעה רחבה של המשגות תאורטיות, ממצאים מחקריים ותובנות חדשות לגבי חווית ההורות ותהליכי השינוי בהורות הרלוונטיים לעבודתם של אנשי מקצועות העזרה הנפשית, של כל המעורבים בתכניות התערבות עבור משפחות וילדים, כמו גם לתפקודם של ההורים עצמם." -- מהכריכה האחורית

כותר חוויית ההורות : יחסים, התמודדויות והתפתחות / עורכת - אסתר כהן.
כותרים נוספים On verso of t.p.: Parenthood experience : relationships, coping and development / Ester Cohen (ed.).
חוית ההורות
מקום קשור Kiryat Bialik (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים כהן, אסתר, 1947- (עורך)
מוציא לאור קרית ביאליק : אח
שנה תשס"ז 2007
הערת תוכן ותקציר חלק א. הורות בשלבי חיים שונים -- חלק ב. התמודדות עם מצבי לחץ ואתגרים בהורות -- חלק ג.התפתחות בהורות - סיכונים וסיכויים.
הערות בשער גם: בית הספר לחינוך - האוניברסיטה העברית בירושלים.
"ספר זה מוקדש לפרופ' אורי לסט, עם פרישתו, כהוקרה על תרומתו לבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים ולתחום הפסיכולוגיה באקדמיה ובשדה".
כולל ביבליוגרפיות.
תיאור 469, [2] ע'
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652674234
מספר מערכת 990025896120205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?