חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

הספר לנצח אנגנך עוסק בזיקה העמוקה אל המקרא, שמתגלה בשירה העברית החדשה מאז דור התחייה ועד היום. מוצגים בו בכפיפה אחת כרך שכולו שירה וכרך שכולו עיון בשירה. ובשניהם מתקיים מקרא לפנים מן השירה. אם כי במשמעויות שונות: בכרך הראשון מוצגת אנתולוגיה של כחמש מאות שירים עבריים הנוגעים במקרא בדרך משמעותית, ביו באמצעות יצירת מדרש מודרני לחוליות מקראיות רבות. בין באמצעות יניקה מו המקרא המעשירה את השירה. בכרך השני מוצעת ראייה עיונית - מחקרית ופרשנית - בתופעה הספרותית של חלחול המקרא לשירה, וזאת בעיקר על סמך קריאה צמודה המבקשת להגיע אל פנימיותם של שירים רבים. הספר לנצח אנגנך הוא מפעל הכינוס המקיף ביותר של השירה העברית על המקרא.

כותר לנצח אנגנך : המקרא בשירה העברית החדשה / בעריכת מלכה שקד.
כותרים נוספים On verso of t.p.: I'll play you forever : The Bible in Modern Hebrew Poetry
מחברים/ יוצרים נוספים שקד, מלכה
מוציא לאור תל אביב : משכל
שנה 2005
הערת תוכן ותקציר א. אנתולוגיה (An Anthology). מאת מלכה שקד. 542, [2] ע'.
ב. עיון (Readings). מאת מלכה שקד. 655, [1] ע'.
הערות כולל ביבליוגרפיה.
סדרה יהדות כאן ועכשיו
תיאור 2 כר' (א-ב) : איורים
22 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9655117650
מספר מערכת 990024879210205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?