חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר זה הוא תעודה אוטנטית על חיי היהודים באפיגאניסתאן בשלהי שנות העשרים וסיפור קליטתם בארץ. המספר, נשיא הקהילה בצפון אפגאניסתאן, מעלה פרקי הווי וחיים לצד אירועים היסטוריים, ששינו את חיי היהודים בארץ זו. חוויות ילד עברי בארץ נחשלת, האגדות על עשרה השבטים, מוסדות הצדקה והחסד של הקהילה, מנהגים ואורח חיים, הדאגה לזולת, הגעגועים לציון ולירושלים, חבלי הקליטה בארץ-ישראל, קליטת העלייה ההמונית והשתרשותה באדמת האבות, הם חלק מסיפור אישי מרטיט של יהודי אשר זכה להתישב בבירת העמק כחלוץ. בידו האחת בנה, זרע ונטע, ובידו השניה הגן על ביתו וארצו. זהו סיפורו של יהודי המעודן בגולה שהפר בכורח הנסיבות לאיש אדמה ולאיש עבודה; לא רק סיפור קליטתם של יהודי אפגאניסתאן אלא גם סיפורה של ארץ-ישראל." -- מהכריכה האחורית

כותר בין אפגאניסטאן לארץ ישראל : מזכרונותיו של נשיא הקהילה בצפון אפגאניסטאן / ישראל מישאל
ערך יששכר קציר.
כותרים נוספים On verso title page: Between Afghanistan and Eretz Israel Memoirs
בין אפגניסטן לארץ ישראל
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים קציר, יששכר
ישראל. משרד החינוך והתרבות. המרכז לשילוב מורשת יהדות המזרח בחינוך ובתרבות
מוציא לאור ירושלים : ועד עדת הספרדים בירושלים בשיתוף המרכז לשילוב מורשת יהודי המזרח במשרד החינוך והתרבות ירושלים
שנה תשמ"א
תיאור 211, [6] ע', 6 דפי לוחות : מפות, פורטרטים, פקסימילים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990020149150205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?