חזרה לתוצאות החיפוש

בביוגרפיה האקדמית הראשונה של ישראל בן אליעזר בעל שם טוב, פרופסור רוסמן בוחן את הנושא מתוך גישה חדשה. במקום להתרכז באגדות אודות הגיבור, הוא מדגיש את המכתבים שהבעש"ט כתב ומפרש אותם לאור מקורות חדשים בפולנית אשר מתארים את עיירתו של הבעש"ט, מז'יבוז', ואף מזכירים את הבעש"ט טצמו. נתברר שהבעש"ט לא היה מורד במימסד אלא חלק ממנו. הוא גם לא המציא תנועה חסידית חדשה יש מאין, אלא היה מושרש היטב במסורת של חסידי אשכנז. ספר זה מציע תדמית חדשה של הבעש"ט ומעריך מחדש את יחסו לתנועה החסידית המודרנית.

כותר הבעש"ט מחדש החסידות / משה רוסמן
תרגם מאנגלית דוד לוביש.
כותרים נוספים הבעל שם טוב מחדש החסידות
בעל שם טוב מחדש החסידות
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים לוביש, דוד
מוציא לאור ירושלים : מרכז זלמן שזר לתולדות ישראל
שנה תש"ס 1999
הערות ביבליוגרפיה: ע' 265-286.
תיאור 296 ע' : פקסימיל
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק 6535.13
מזהה ISBN965227142X
מספר מערכת 990019005440205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?