חזרה לתוצאות החיפוש

"בﬠשרת השﬠרים של הספר, הסדורים בסדר כרונולוגי, ניתן מבחר מייצג ורב-צדדי לתקופות-חייו ושלבי-שירתו, לסוגי השירה ולדרכי ההבﬠה רבות-הפנים של אברהם סוּצקבר, אמן מובהק של שירת יידיש, היושב בישראל מאז 1947. ילדותו בסיביר, גידולו בגופה של וילנה היהודית, שנות השואה בגיטו וביﬠרות הפארטיזאנים, ﬠדוּתו במשפט נירנברג, הפגישה עם נופי הארץ ותקומת המדינה, וﬠימוּתם של אלה מול אלה בﬠולם חוויותיו של יחיד, בן התקופה המודרנית ומשורר מוּדﬠ ברמ"ח אבריו-מפרנסים את שירתו. המתח שבין אירוﬠי התקופה שהיו לביוֹגראפיה אישית, נופי הﬠולם שהיו למראות מופלאים וסמליים, וחוויותיו של יחיד ומשורר שלשונו היא לשון הצליל והציור-מתח משולש זה הצמיד ריבוי של טוֹנים וﬠמדות שיריות : פאתוס והימנון מזה ווידוי מאופק מזה, בּאלאדה תמימה וליריקה צרופה, אמירה ישירה ואַקטואלית ותיאורי נוף שופﬠי-צבﬠ, פרוזה שירית של רקﬠ טראגי וﬠיצוב מוֹדרניסטי של שירה פרימיטיבית-אפריקאית. דורות שונים של השירה הﬠברית והקוראים הﬠבריים דרים כאן, כאילו, בכפיפה אחת. ; שירתו של סוצקבר מצטיינת בלשון רﬠננה ומחדשת, המצרפת דרכי הדיבור החי בשפﬠ של משחקי לשון וצליל וירטואוֹזיים. המתרגם ﬠלה בידו למסור את מיגוון האפשרויות של העיצוב הלשוני הריתמי : מן האוֹדה בהכּסאמטר הדאקטילי המחורז ועד למיקצבים החופשיים של שירת היחיד הבוגרת והיבשה. הקורא הﬠברי ימצא בספר גם הצצה לעולמו של שירת יידיש, גם תﬠודה יהודית לאירוﬠים ולנופים של דורנו, וגם שירים שונים ששכרם בקיומם. מבחר מתרגומיהם של שבﬠה-ﬠשר משוררים ﬠבריים שולב במדורי הספר." -- מהכריכה האחורית.

כותר ברכב אש : שירים ופואימות / תרגמו מיידיש ה' בנימין [=בנימין הרושובסקי] ואחרים
בלווית מבוא מאת דב סדן.
כותרים נוספים אין פייער וואגן. עברית
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים הרשב, בנימין, 1928-2015 (מתרגם)
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה (תשכ"ד)
הערות עותק 6 עם הקדשת המתרגם בכתב ידו ללאה גולדברג.
תיאור טז, 232, [4] ע' : פורטרט
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990018449950205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?