חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר "מאיר נתיב" המוגש בזה בא למלא חסרון מורגש במיוחד בתקופתנו זו, תקופה של תחיית ישראל במובן המדיני והתחדשות החיים העצמאיים של האומה במדינת ישראל. מטרתו לשמש באנציקלופדיה לכל הענינים השייכים ל'תודעה יחודית' במובן המלא ובהיקף רחב. תכלית האנציקלופדיה "מאיר נתיב” היא להאיר נתיבו של היהודי שומר המסורת בדורנו ובדורות שקדמו לנו, והספר ניכתב בשביל הקורא הרגיל, וגם זה שאינו בקי בספרות התלמוד, אלא שואף לדעת ולהבין עניני יהדות שהוא פוגש בספרים ובחיים. הספר מכיל הליכות ומנהגים, דרכי מוסר ומידות טובות, שמקורם בתורה ובמסורת שלנו ונם מנהגים שנתקדשו באומה במשך דורות. הכל על פי המקורות הראשונים והאחרונים. ניתן בו מקום רב לתקנות וסייגים וסדרי חיים שהחזיקו בהם רוב קהלות ישראל, ובפרט מנהני החגים, מנהגי בית הכנסת וכן התפילות וטעמי המנהגים כפי הנמצא בספרים שלנו. לספר נוסף מפתח מפורט. תקותו של המחבר היא שהספר "מאיר נתיב" יאיר נתיבם של המבקשים אורה וחומה של מורשת האבות, וישמש מקור נאמן לרכישת תודעה יהודית שלימה ומקיפה." -- מהכריכה האחורית.

כותר אנציקלופדיה מאיר נתיב : להליכות, מנהגים, דרכי מוסר ומעשים טובים / מאת שלמה זלמן אריאל.
כותרים נוספים מאיר נתיב
מהדורה הדפסה ה.
מקום קשור Ramat Gan (Israel),-place of publication
מוציא לאור רמת גן : מסדה
שנה תשכ"ט 1968
תיאור [6], 474 ע' : איורים (1 צבעוני), פקסימיל תוים
27 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990018266150205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?