חזרה לתוצאות החיפוש

חיבור זה מתמקד בסוגיה שהעסיקה הרבה את היישוב היהודי בארץ-ישראל - מבנה מערכת החינוך, אופיה ויעדיה. את מרכזיותו של החינוך בקרב 'היישוב החדש', שתחילתו בעלייה הראשונה, יש לתלות בעצם הדבר שהכול ראו בחינוך את הכלי העיקרי להבטחת המשכיותה ולמיסודה של המהפכה הציונית, שביקשה בראש וראשונה לעצב קהילה יהודית חדשה שונה במידה ניכרת מן החברה היהודית המסורתית. עם זאת, מאחר שלא היתה מידה גדולה של הסכמה בקרב התנועות הפוליטיות והזרמים האידאולוגיים על יעדיה המדויקים של המהפכה הציונית, באו המאבקים הבין-תנועתיים לידי ביטוי גם בפולמוס העז סביב ארגון מערכת החינוך היישובית. שמעון רשף ז"ל ויובל דרור פורסים לפני הקורא יריעה רחבה של הסוגיות הארגוניות, המנהליות והפדגוגיות שהעסיקו את קברניטי היישוב וחבר מוריו. המונוגרפיה מביאה לפני הקורא סיכום עדכני של המחקר ההיסטורי-חברתי והחינוכי, והיא נועדה לשרת חוקרים במדעי החינוך, ההיסטוריה והחברה וכן מורים וכל מי שיש לו עניין בתולדות החינוך היהודי בארץ-ישראל. תולדות החינוך בתקופת היישוב משתלבות בהיבטים הפוליטיים והתרבותיים של תולדות היישוב, אשר נידונים בסדרת הספרים שבהוצאת מוסד ביאליק והאקדמיה הלאומית למדעים, "תולדות היישוב היהודי בארץ-ישראל מאז העלייה הראשונה.

כותר החינוך העברי בימי הבית הלאומי : 1919-1948 / שמעון רשף ויובל דרור.
כותרים נוספים תולדות המנדט הבריטי
החנוך העברי בימי הבית הלאמי
חנוך העברי בימי הבית הלאמי
On verso title page: Hebrew Education in the Years of the National Homeland (1919-1948)
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים דרור, יובל, 1949-
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה 1999
הערות "חיבור זה הוא פרק בספר תולדות המנדט הבריטי, חלק שלישי".
ביבליוגרפיה: ע' 185-205.
סדרה תולדות היישוב היהודי בארץ-ישראל מאז העלייה הראשונה
תיאור ט, 214 ע'
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9653427202
מספר מערכת 990018192700205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?