חזרה לתוצאות החיפוש

"הרומאן השביעי של טוני מוריסון, והראשון שכתבה אחרי שזכתה בפרס נובל לספרות, הוא רומאן רחב ושאפתני, והוא מסעיר ומטלטל כמיטב כתיבתה. חמש-עשרה משפחות של שחורים עזבו את העיירה הֵייבן שייסדו אבותיהם, והקימו עיירה חדשה, רוּבּי - עיירה שחורה מושלמת אחת ויחידה, מסוגרת מפני העולם, "גן-עדן" משגשג, עם חיי קהילה מטופחים, כשמפעלם של אבותיהם במאה הקודמת משמש להם מופת. הספר נפתח ב-1976. תשעה גברים בני רובי יוצאים עם שחר לתקוף, בעצם להרוג, חמש נשים (חלקן לבנות) המתגוררות ב"מנזר" סמוך לעיירה. "השמועות כבר עברו מפה לאוזן למעלה משנה. מעשי-נבלה שהלכו והצטברו התגבשו עכשיו לכלל ראיות. אמא אחת הוכתה והופלה במורד המדרגות בידי בתה קרת-העין. ארבעה תינוקות בעלי-מום נולדו במשפחה אחת. בנות סירבו לצאת ממיטותיהן. כלות נעלמו באמצע ירח הדבש. שני אחים ירו זה בזה ביום ראש-השנה... הדבר האחד שמקשר בין כל האסונות האלה נמצא במנזר, ובמנזר נמצאות הנשים ההן". מיהן הנשים הללו, שאינן נזירות? איך הגיעו לשם? האם הן באמת מנהלות חיים של מתירנות מופקרת? עוסקות בכישוף? מגדלות תינוקות גנובים? ומה קרה ברובי בשנים האחרונות? שעיר-לעזאזל של מה הן הנשים הללו, ומה באה ההתקפה הרצחנית לפתור? ; לא העוינות בין שחורים ללבנים עומדת במרכז הרומאן. המתחים והגזענות הם יותר בתוך החברה השחורה עצמה; המאבק הוא יותר בין גברים שבכוחם לשלוט לבין נשים; ובעצם, המאבק הוא בין שתי דרכים של טיפוח האמונה העצמית והגאווה העצמית. כשיגיע הרומאן לסיומו - שום דמות לא תיראה לנו כפי שנראתה בהתחלה, שום שיפוט לא ייוותר בלתי סדוק, שום ביטחון לא יישאר בטוח. המציאות צופנת הפתעות מתחת לכל קליפה; הסיפור מסופר שוב-ושוב אחרת. ובסוף יש לעמוס שוב על השכם את עול העבודה שאין לה סוף; האבודים הניצולים צריכים להתחיל מחדש." -- מאתר האינטרנט.

כותר גן עדן / טוני מוריסון
מאנגלית - עדה פלדור.
כותרים נוספים Paradise. Hebrew
מקום קשור Bene Brak (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים פלדור, עדה
מוציא לאור בני ברק : הקיבוץ המאוחד
שנה תשנ"ט 1998
סדרה הספריה החדשה למנויים, 1998
[11]
תיאור 327, [6] ע'
20 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990018162350205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?