חזרה לתוצאות החיפוש

"מ"סתם ציונות" ל"ציונות כללית" הנו מחקר חלוץ על ראשית התארגנותם, כמעט בעל כורחם, של ה"סתם-ציונים" מההסתדרויות הציוניות הארציות, לסיעה "ציונית-כללית" כמעט מפלגתית בהסתדרות הציונית העולמית, בשנות השלושים. על רקע הסערות שפקדו את ההסתדרות הציונית העולמית עם פרישתו של הנשיא וייצמן, הקיטוב הפוליטי והחברתי בישוב ובתנועה הציונית ועליית משקלה של התנועה הציונית במזרח-אירופה, מציג המחבר, על סמך חומר ארכיוני עשיר, פנורמה של המחנה הציוני-כללי בארץ ובגולה, תכניו הרעיוניים וההיסטוריה הפנימית של "הברית העולמית של הציונים-הכלליים" בשנות השלושים. על רקע המיפגש בין הציונים-הכלליים ממזרח-אירופה, ממערב-אירופה ומארץ-ישראל וההשתלבות הגדלה והולכת של חלוצים ציונים-כלליים בחיי העבודה בארץ, מנתח המחבר את ה"שיבול" של הפילוג, שליווה מחנה זה מאז התארגנותו ואת תנועות המטולטלת איחוד-פילוג בשנים אלה. פרק מרכזי בספר זה מוקדש לתיאור קורות הסיעה הציונית-ראדיקלית, בהנהגתו של יצחק גרינבוים." -- מהכריכה האחורית.

כותר מסתם ציונות לציונות כללית : איחוד ופילוג בראשית דרכה של הציונות הכללית העולמית 1929-1939 / דוד שערי.
כותרים נוספים On verso title page: From "Plain Zionism" to "General Zionism" : unity and split in the early history of "General Zionism" 1929-1939
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : ר' מס
שנה תשנ"א 1990
הערות כולל תמצית באנגלית.
תיאור ט, 294 ע', [4] דפי לוחות : פורטרטים
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990011622160205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
מסתם ציונות לציונות כללית : איחוד ופילוג בראשית דרכה של הציונות הכללית העולמית 1929-1939 / דוד שערי – הספרייה הלאומית
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?