חזרה לתוצאות החיפוש

"ספרו של דב סדן "פולמוס ושווה פולמוס - בין רשות הספרות וחובת הסופר", עניינו כשמו - אסופה הכוללת בששת שעריה מאמרים ורשימות, שהצד השווה שבהם ניסויי תגובה בתחום היחס והזיקה שבין הסופר ובעיות החיים, כפי שנגלו ונגלים בוויכוחים שונים, בין בכתב (עיתונות) בין בעל-פה (כינוסים, ועידות). הספר, הפותח בצרור רשימות מימי השואה, כדבר מובחן לסופר ולספרות, ממשיך במחזורי בירור שונים – דרכם ואופיים של איגודי סופרים וכינוסיהם; טיבם ובחינתם של פרסי-ספרות; הליכיה של הלשון העברית, השגתה והישגיה; הוראתה של הספרות העברית להלכה ולמשה; בניינה של ספריה ותפקידיה, ומסיים בכמה ליבונים: חילופי שמות ובדיקת טעמם וטעמיהם; המצוי והרצוי ברפרטואר; המותר והאסור בסרטים וכדומה. עולם שלם של נושאים ובני-נושאים, בעיות ובנות-בעיות המנסרים בחללה של ספרותנו ומתלבטים בהם סופרים וקוראים, והדברים נדונים מנקודת-הראות המיוחדת, היהודית-כוללת, ובדרך המיוחדת, החכמה-שנונה, המציינים את כל פועלו הספרותי המבורך של המחבר, פרופ' דב סדן." -- מהכריכה האחורית.

כותר פולמוס ושווה-פולמוס : בין רשות הספרות וחובת הסופרים.
כותרים נוספים On verso title page: Controversies : Literary essays
פלמוס ושוה פלמוס
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה (תשל"ב)
תיאור 296 ע'
19 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990011574740205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?