חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל יומנים והתכתבות הקשורים לפעילותו של מאיר בינט.

כותר ארכיון מאיר בינט. -ארכיון מקס בינט
כותרים נוספים Meir Bineth Archive.
ארכיון מקס בינט
שנה 1927-1995
הערת ציטוט ARC. 4* 2073 ארכיון מאיר בינט, מחלקת ארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
מאיר (מקס) בינט, איש מודיעין ישראלי, נולד בשנת 1917 בהונגריה. עבר כילד עם משפחתו לקלן, ולאחר מכן לישראל בשנת 1935. בתקופת מלחמה העולם השניה יצא מטעם חברת סולל בונה לאבדאן שבאיראן, שם עבד עם הנוער המקומי והכין אותו לעליה ארצה. בשנים 1947-1948 שירת בינט בגדעונים (פלי"ם) ושהה תקופה קצרה באיטליה, שם עסק בריכוז פליטים ובהכנתם לעליה לישראל. מאיר בינט יצא לבון שבגרמניה בתחילת שנות ה-50, והחל לבנות את זהותו החדשה כנציג מכירות. הוא הצליח מאוד בעסקיו, וייצג חברות גדולות, בראשן פורד (מכוניות) וביורן פון לאופונבורג (ייצוג גפיים מלאכותיות), וכך, כבעל מוניטין בתחום הוא היגר לקהיר באפריל 1952, בהתחלה בגפו, וכעבור זמן קצר הצטרפו אליו אשתו ובתו. במצרים יצר קשרים חזקים עם הצמרת העסקית והצבאית, בין השאר עם הגנרל מוחמד נגיב, מי שעמד יחד עם נאצר בראש מהפכת הקצינים במצרים בשנת 1952. בינט היה אחד הסוכנים שהפעילה ישראל בעסק הביש. בקיץ 1954 נתפס יחד עם שאר חברי הרשת, וכעבור כמה חודשים התאבד בכלאו. כחמש שנים לאחר מותו הובאו עצמותיו לקבורה בישראל.
Language note/הערת שפה: החומר בארכיון הוא בעברית, אנגלית וגרמנית.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית בחודש נובמבר 2019 על ידי מישל בינט, בתו של מאיר בינט.
תיאור 1 מטר..
מתוך ארכיון מאיר בינט.
שפה עברית
גרמנית
אנגלית
מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 2073
מספר מערכת 997007780175805171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?