קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
צילום: Foto Studio Osijek I., 1920-1933
מתוך: ארכיון ולנטינה ארכיפובה-גרוסמן

כותר ארכיון ולנטינה ארכיפובה-גרוסמן.
יוצרים נוספים בינג-היידקר, ליאורה (יוצר האוסף)
שנה 1900-1976
הערות היסטוריה ארכיונית: אוסף ולנטינה ארכיפובה-גרוסמן הכולל תכניות, כרזות, מחברות עבודה, מסמכי הוראה ומערכי שיעור, מכתבים, חוברות תווים, גזרי עיתונות ותצלומים הצטבר החל מהמחצית הראשונה של המאה העשרים ועד לשנת 1976. האוסף נאסף ונשמר על ידי הרקדנית והמורה לבלט ולנטינה ארכיפובה-גרוסמן, בסטודיו לבלט שניהלה ברחוב מסדה ובביתה שברחוב הלל בשכונת הדר בחיפה. עם מותה של ארכיפובה-גרוסמן בשנת 1976, הועבר האוסף לביתה של ליאורה בינג-היידקר, שניהלה את הסטודיו בשנותיה האחרונות של ארכיפובה-גרוסמן. חלקים אחרים של האוסף נמסרו לצבי פרידהבר ולארכיון הישראלי למחול בבית אריאלה, לאביגיל בן ארי ולאוניברסיטת חיפה. חומרי האוסף הצטברו במסגרת פעילותה של ארכיפובה-גרוסמן כמורה לבלט וכרקדנית ומתעדים את עבודתה בסטודיו לבלט שהקימה בשנת 1943, את ההופעות של תלמידיה ואת עבודתה בשיטת RAD החל משנת 1950. כמו כן, כולל האוסף חומרים המתעדים את שיעוריו של משה פלדנקרייז, שלימד בסטודיו בתחילת דרכו. בנוסף, ישנם חומרים הקשורים לארגון הסורופטימיסט שארכיפובה-גרוסמן הייתה חברה בו כל שנותיה בחיפה. במהלך הצטברותם סודרו חומרי האוסף על פי נושאים ואוחסנו בתיקיות קרטון, קופסת קרטון ומעטפות. לחומרי האוסף לא הופקו עזרי איתור או קטלוגים כלשהם.
תיאור הטיפול באוסף בפרויקט: אוסף ולנטינה ארכיפובה-גרוסמן סודר לפי המאפיינים הבאים: חמש סדרות שהוגדרו על פי סוגי החומר הקיימים באוסף (1) אפמרה
(2) תצלומים
(3) מסמכים
(4) אובייקטים ו-(5) סרטים. האוסף נרשם באופן מלא ונסרק, למעט פריטים שלא נסרקו בשל כפילויות. האוסף סודר ונרשם במהלך החודשים מרץ-אפריל 2018.
סוג האוסף: ארכיון אישי
סגור לעיון עקב צנעת הפרט.
פרסומים אשל, רות ובורשטיין, זוהר.'למי מצלצל הפעמון? על האקדמיה המלכותית למחול ופעילותה בישראל, 1967 – 2012', מחול עכשיו (23), ינואר 2013, עמ' 41-35.
היקף החומר שני מיכלים.
מתוך ארכיון ולנטינה ארכיפובה-גרוסמן
Valentina Archipova-Grossman Archive
סימול PVaAr
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים ארכיון ולנטינה ארכיפובה זמין דיגיטלית, באדיבות ליאורה בינג-היידקר ובמסגרת שיתוף הפעולה בין משרד ירושלים ומורשת, הספרייה הלאומית של ישראל, להקת מחול בת-שבע ומחלקת היודאיקה בספריית אוניברסיטת הרווארד.The Valentina Archipova Archive can now be accessed online, by courtesy of Liora bing haydekar and as part of a collaborative initiative between, the Israel Ministry of Jerusalem and Heritage’s Landmarks Program, the Harvard Library Judaica Division and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 990049151980205171
קישורים תמונת ארכיון

בכל שימוש יש לציין את מקור הפריט בנוסח הבא:

ארכיון ולנטינה ארכיפובה זמין דיגיטלית, באדיבות ליאורה בינג-היידקר ובמסגרת שיתוף הפעולה בין משרד ירושלים ומורשת, הספרייה הלאומית של ישראל, להקת מחול בת-שבע ומחלקת היודאיקה בספריית אוניברסיטת הרווארד.The Valentina Archipova Archive can now be accessed online, by courtesy of Liora bing haydekar and as part of a collaborative initiative between, the Israel Ministry of Jerusalem and Heritage’s Landmarks Program, the Harvard Library Judaica Division and the National Library of Israel.

תנאי השימוש:

איסור העתקה

יתכן שאסור להעתיק את הפריט ולהשתמש בו עבור פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

לבירור אפשרות שימוש בפריט, יש למלא טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

מידע נוסף: הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

תצוגת MARC
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?

שותפים