קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
  • ארכיון
צילום: ברק צפור, 1978
מתוך: אוסף המשפחה

גרשון צפור, אדריכל, מתכנן ערים, יקיר העיר תל-אביב וזוכה פרס רכטר לאדריכלות, נולד בתל-אביב בשנת 1931 ונפטר בה בשנת 2012. ארכיונו נאסף על ידיו בין השנים 2007-1964, תחילה בעבודתו המוקדמת בשותפות 'אידלסון, הרץ, צפור אדריכלים', עבור בשותפות המצומצמת עם בנימין אידלסון עד לפטירתו של אידלסון בשנת 1972, לאחר מכן בעבודתו כעצמאי וכלה בשותפות עם בנו במשרד 'צפור גרשון - צפור ברק אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ' החל משנת 1990 ועד לפרישתו. חומרי הארכיון נשמרו במשרד המשותף לו ולבנו, ברק צפור, עד שבתחילת שנות ה-2000 עברו למשרד חדש ובתהליך זה אבדו חלק מחומרי הארכיון. חלק נוסף מחומרי הארכיון הועבר על ידי גרשון צפור ומשפחתו להפקדה בארכיון אדריכלות ישראל (אא"י) כשבמשרדם שמרו על חומרים מועטים ונדירים. חומרים ייחודיים אלו כוללים תכניות, שרטוטים ותצלומים המתעדים ברובם את פעילות המשרד במחצית השנייה של המאה העשרים ובתחילת שנות האלפיים. מבין הפרויקטים המתועדים בחומרי הארכיון: אתר ההנצחה לחללי מלחמת ששת הימים בגבעת התחמושת, ביה"ח השרון שבפתח תקווה, מספר מבנים באוניברסיטה העברית בירושלים ובמכון וייצמן ברחובות, ביה"ח הפסיכיאטרי שבמרכז לבריאות הנפש בבאר שבע שבגינו זכה בפרס רכטר לאדריכלות ועוד.

כותר.. ארכיון גרשון צפור.
כותרים נוספים English title: Gershon Zippor Archive
שנה 1964-2007
הערות Fonds Record
היסטוריה ארכיונית: חומרי ארכיון גרשון צפור נאספו ונשמרו על ידיו ועל ידי משפחתו. במהלך פעילות המשרד הצטברו וסודרו החומרים לפי שמות הפרויקטים אך לא הופקו לארכיון קטלוג או עזרי איתור. חומרי הארכיון במשרד צפור עברו סידור ומיון נוסף על ידי האדריכל והחוקר מיכאל יעקובסון כחלק מתחקיר לכתיבת חיבור מחקרי על יצירתו של צפור. בשנת 2017 הארכיון סודר, נרשם והומר למדיה דיגיטלית במסגרת פרויקט 'האוסף הלאומי הדיגיטלי: אדריכלות, מחול, עיצוב ותיאטרון' שנוהל על ידי הספרייה הלאומית. במסגרת הטיפול בארכיון סודרו מרבית החומרים לתיקים לפי שם הפרויקט. ארבע תיקים נוספים סודרו בהתאם לסוג החומר: תכתובות ומסמכים מנהליים, כתבי עת וקטעי עיתונות, תצלומי פרויקטים ותצלומי הווי המשרד. האוסף נרשם באופן מלא ונסרק, למעט תיק התצלומים המתעדים את ההווי במשרד האדריכלים שלא נשלחו לסריקה. חומרי הארכיון השמורים בארכיון אדריכלות ישראל (אא"י) טרם עברו רישום וסריקה ואינם נכללים בקטלוג זה.
סוג האוסף: ארכיון אישי
פרסומים יעקובסון, מיכאל. גרשון ציפור-אדריכל ומתכנן ערים, הוצאה עצמית, 2014
סימול בספריית בעלים חזקה פרטית
היקף החומר 3 מיכלים.
מתוך ארכיון גרשון ציפור
סימול ArGeZi
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים ארכיון גרשון ציפור משולם זמין דיגיטלית, באדיבות המשפחה, ובמסגרת שיתוף פעולה בין משרד ירושלים ומורשת, הספרייה הלאומית של ישראל, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים, ומחלקת היודאיקה בספריית אוניברסיטת הרווארד. The Gershon Zippor Archive can now be accessed online, by courtesy the family and as part of a collaborative initiative between The Ministry of Jerusalem and Heritage, The National Library of Israel, Bezalel Academy of Arts and Design and the Judaica collection at the Harvard University Library.
מספר מערכת 990049130110205171
קישורים תמונת ארכיון

בכל שימוש יש לציין את מקור הפריט בנוסח הבא:

ארכיון גרשון ציפור משולם זמין דיגיטלית, באדיבות המשפחה, ובמסגרת שיתוף פעולה בין משרד ירושלים ומורשת, הספרייה הלאומית של ישראל, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים, ומחלקת היודאיקה בספריית אוניברסיטת הרווארד. The Gershon Zippor Archive can now be accessed online, by courtesy the family and as part of a collaborative initiative between The Ministry of Jerusalem and Heritage, The National Library of Israel, Bezalel Academy of Arts and Design and the Judaica collection at the Harvard University Library.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?

שותפים