קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

אסי דיין (2014-1945), במאי, שחקן קולנוע, תסריטאי, פיזמונאי ופובליציסט, צייר, סופר ומשורר. מאז סוף שנות השישים נחשב דיין לאחד מאנשי הקולנוע הישראלים החשובים ביותר, וכן לאחד מהשחקנים הבולטים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל.הארכיון כולל תעודות אישיות, תעודות הוקרה, תצלומים, התכתבות, תסריטים, שירה ופרוזה מאת אסי דיין, וכתבות עליו ועל משפחתו בתקשורת.

כותר ארכיון אסי דיין
כותרים נוספים English title: Assi Dayan Archive.
תיאור הארכיון כולל תעודות אישיות, תעודות הוקרה, תצלומים, התכתבות, תסריטים, שירה ופרוזה מאת אסי דיין, דברים שפרסם בעתונות, דברים עליו ועל משפחתו בתקשורת.
שנה ca. 1960 -2014
הערת ציטוט ARC. 4* 2014 ארכיון אסי דיין, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
היקף החומר 3 מטר..
מתוך ארכיון אסי דיין
שפה עברית
סימול ARC. 4* 2014
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי אסי דיין נולד בנהלל ב-1945, כבן הזקונים של רות ומשה דיין. היה במאי קולנוע, תסריטאי, שחקן, סופר, צייר, משורר, פזמונאי ופובליציסט. מאז סוף שנות השישים נחשב דיין לאחד מאנשי הקולנוע הישראלים החשובים ביותר, וכן לאחד מהשחקנים הבולטים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל. בין הסרטים הבולטים שכתב וביים: "גבעת חלפון אינה עונה", "החיים על פי אגפא", "שמיכה חשמלית ושמה משה" ו"מר באום". דיין זכה בפרסים רבים על סרטיו, בהם פרס אופיר על מפעל חייו. הוא נפטר ב-1 במאי 2014 ונקבר בנהלל.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית החל מחודש מאי 2017 על ידי בנו, ליאור דיין.
הערת שפה רוב החומר בארכיון בעברית ובאנגלית.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 990041069360205171

תנאי השימוש:

איסור העתקה

יתכן שאסור להעתיק את הפריט ולהשתמש בו עבור פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

לבירור אפשרות שימוש בפריט, יש למלא טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

מידע נוסף: הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?