קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

קבלה לשוחט

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
  • ארכיון
אין תצוגה מקוונת
סימול
ARC. 4* 1512/ 538
תאריך
1933
היקף
1 דף ; 26X22 ס"מ..; נייר.
שפה
עברית;
תיאור
כתב סמיכה לשחיטת עופות בעיר קנדהאר, אפגניסטן, יב באב תרצ"ג [1933]. ניתן למנשה בן מנשה בן יוסף חיים מולאיוף, היהודי היחיד שחי אז בקנדהאר. נתנה לו למרות שלא למד דינים והלכות שחיטה, בגלל הנסיבות המיוחדות שבהן הוא חי: יהודי יחיד במקום, היה מכניס לביתו יהודים שנמלטו מברית המועצות והיו בדרך לנמל קראצ'י בפקיסטן, כדי לעלות לארץ ישראל. הרב יוסף חיים בן פינהס מטשקנט, אף הוא פליט בביתו של מנשה, חתום על התעודה. וכך הוא כתב: "הוא יודע העמדת הסכין ומרגיש בפגימת הסכין ומשחיז היטב עד שיהיה ראוי לשחיטה. כאשר האיש בעצמו הראה לי סכינו ובדקתי כי הסכין ראוי לשחיטה והייתי עומד על גביו לראות את שחיטתו כי יפה שחט ... על כן באתי להרשות ולסמוך על שחיטתו במקומות אשר לא נמצאים שו"ב ובקיאים ומומחים".
מיקום
  • מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית
כותר קבלה לשוחט.
כותרים נוספים [קבלה לשוחט מנשה בן מנשה בן מולא יוסף חיים מולאיוף]
סוג הכתיבה מזרחית בינונית
הערות המסמך כתוב על נייר פירמה: D. Jamshid Yahudi: merchant & commission agent.
שם הפירמה גם בדרית (פרסית מדוברת באפגניסטן), באותיות ערביות.
נייר
פרסומים על תעודה זו ראה: בן-ציון יהושע רז, הבריחה מקנדהאר, כיוונים חדשים, כרך 24, 2011, ע'. 232-243. פורסם גם באתר יהודי אפגניסטאן בארץ ובתפוצות: http://www.afghanim.co.il/?view=pages&id=1721
מתוך אסף תעודות היסטוריות
רמת התיאור File Record
מספר מערכת 990032572370205171
    1. קבלה לשוחט

תנאי השימוש:

למחקר, לימוד והוראה

מותר להעתיק את הפריט ולהשתמש בו לצרכי לימוד עצמי, הוראה ומחקר בלבד.

חובה להעניק קרדיט ליוצר/ים בכל שימוש בפריט.

אסור לפגוע בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אין צורך לפנות לספרייה הלאומית לקבלת רשות שימוש למטרות לימוד עצמי הוראה ומחקר.

שימוש שאינו ללימוד עצמי, הוראה ומחקר, מותנה בקבלת הרשאה מבעל זכויות היוצרים בפריט ו/או מבעל האוסף. ניתן לפנות לספרייה הלאומית לקבלת פרטי הקשר שלהם באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

יש לשים לב שתנאי השימוש מתייחסים לזכויות יוצרים בלבד. ככל שחלות מגבלות נוספות על השימוש המבוקש, לדוגמא – חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965 או דינים נוספים, על המשתמש מוטלת האחריות לבדוק זאת טרם השימוש.

מידע נוסף:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים. יצירת עותק למטרות לימוד עצמי, הוראה ומחקר נעשית בהתאם לסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007 ("שימוש הוגן").

יש לשים לב שהחוק המאפשר שימוש ביצירה תחת עיקרון השימוש ההוגן חל בישראל בלבד ולכן אם הנך מעוניין להשתמש ביצירה מחוץ לישראל, עליך לבדוק האם החוק במדינת היעד מאפשר שימוש זה.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?