קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

ויצמן, חיים

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
 • תמונה
 • ארכיון
ויצמן, חיים – הספרייה הלאומית
סימול
Schwad 02 06 77
תאריך
1918-1953
תיאור
בתיק:;1. תצלום דיוקנו של פרופ' חיים וייצמן בנמל גנואה, 18 באפריל 1934: הדפס כסף, שחור לבן, 23.5X30 ס"מ, הופק באיטליה. בגב התצלום, חותמת הצלם ותאריך הצילום. תצלום זה נתרם לאוסף על ידי מר מרדכי רוזנפלד, חיפה, בשנת 1940.;2. תצלום דיוקנו של חיים וייצמן, 1947: הדפס כסף, שחור לבן, 23X29 ס"מ. צולם כנראה על ידי זולטן קלוגר והופק על ידי קרן היסוד. בתיק גם: שני הדפסים קטנים מאותו תצלום.;3. תצלום דיוקנו של חיים וייצמן, 1918: גווני חום, 8X13.5 ס"מ, הופק על ידי יעקב בן דב. תצלום זה מודבק על גבי נייר מסגרת, שבתחתיתו הקדשה בכתב ידו של וייצמן, אל מרדכי בן הלל הכהן: "לרעי חברי וידידי היקר למזכרת עבודתנו יחד בימי הקיץ תרע"ח לר' מרדכי החביב / יפו, צום גדליהו / חיים ווייצמן". בגב התצלום ציין ד"ר אברהם שבדרון כי הוא נתרם לאוסף בשנת 1938 על ידי אלמנתו של מרדכי בן הלל הכהן.;4. שני עותקים זהים של רפרודוקציה מתצלום דיוקן וייצמן בנעוריו: הדפס כסף, שחור לבן, 8.5X12.5 ס"מ. בגב התצלומים נכתב: "הועתק ממקור אשר בידי מר קשטן, במשרד הסוכנות היהודית בירושלים. תמוז תשי"ג".;5. תשע גלויות, אחדות מהן כפולות, ובהן דיוקן חיים וייצמן. רוב הגלויות הן מראשית שנות העשרים של המאה העשרים, ובהן גלויות אשר הופקו בהוצאת האחים אליהו, הוצאת "תל חי" וינה, ועוד. בגב אחת הגלויות, בול "קרן קימת לישראל" ובו דיוקן חיים וייצמן.;6. גזרי עתונות וקטעי פרסומים ובהם דיוקן וייצמן, בכלל זה קריקטורה מאת אריה נבון, אשר הופיעה בעתון "דבר" בשנת 1934.
מיקום
 • מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית
כותר ויצמן, חיים.
כותרים נוספים Chaim Weizmann.
הערות חיים ויצמן, 1952-1874. מראשי הציונות ונשיאה הראשון של מדינת ישראל.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
זכויות גישה online_resources
רמת התיאור File Record
תקציר ביוגרפי 1874-1952. נשיא ההסתדרות הציונית
נשיא מדינת ישראל הראשון.
מספר מערכת 990027683730205171
    1. ויצמן, חיים
   1. הצג את 10 הפריטים הבאים מתוך 22
   2. הצג הכל

תנאי השימוש:

למחקר, לימוד והוראה

מותר להעתיק את הפריט ולהשתמש בו לצרכי לימוד עצמי, הוראה ומחקר בלבד.

חובה להעניק קרדיט ליוצר/ים בכל שימוש בפריט.

אסור לפגוע בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אין צורך לפנות לספרייה הלאומית לקבלת רשות שימוש למטרות לימוד עצמי הוראה ומחקר.

שימוש שאינו ללימוד עצמי, הוראה ומחקר, מותנה בקבלת הרשאה מבעל זכויות היוצרים בפריט ו/או מבעל האוסף. ניתן לפנות לספרייה הלאומית לקבלת פרטי הקשר שלהם באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

יש לשים לב שתנאי השימוש מתייחסים לזכויות יוצרים בלבד. ככל שחלות מגבלות נוספות על השימוש המבוקש, לדוגמא – חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965 או דינים נוספים, על המשתמש מוטלת האחריות לבדוק זאת טרם השימוש.

מידע נוסף:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים. יצירת עותק למטרות לימוד עצמי, הוראה ומחקר נעשית בהתאם לסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007 ("שימוש הוגן").

יש לשים לב שהחוק המאפשר שימוש ביצירה תחת עיקרון השימוש ההוגן חל בישראל בלבד ולכן אם הנך מעוניין להשתמש ביצירה מחוץ לישראל, עליך לבדוק האם החוק במדינת היעד מאפשר שימוש זה.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?