קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

האוסף כולל טיוטות וכתב יד של הספר "המים" מאת רפאל פטאי; חלק רביעי מן המחקר: "אדם ואדמה" מאת רפאל פטאי, מודפס במכונת כתיבה, אשר לא ראה אור; דף ובו קורות חייו של פטאי, מודפס במכונת כתיבה וחתום בידיו.

כותר אוסף רפאל פטאי.
כותרים נוספים English title: Raphael Patai Collection.
שנה ca. 1933-1940
הערות Fonds Record
הערת ציטוט ARC. 4* 1983 אוסף רפאל פטאי, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
תיאור 0.2 מטר..
מתוך אוסף רפאל פטאי.
שפה עברית
סימול ARC. 4* 1983
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי רפאל פטאי נולד ב-22 בנובמבר 1910 בעיר בודפשט. אביו, יוסף פטאי, היה משורר וסופר נודע. פטאי למד בבית המדרש לרבנים בעיר ברסלאו ובבית המדרש לרבנים בבודפשט, וכן שפות שמיות ומדעי המזרח באוניברסיטת בודפשט. בשנת 1933, זמן קצר לאחר שהוענק לו תואר דוקטור מטעם אוניברסיטת בודפשט, עלה פטאי לארץ ישראל והתקבל כתלמיד מחקר אצל פרופ' שמואל קליין. בשנת 1936 העניקה האוניברסיטה העברית בירושלים לפטאי תואר דוקטור - הראשון בתולדותיה. במקביל לפעילות עתונאית וספרותית ענפה, בעיקר בהונגרית, היה פטאי אתנוגרף פעיל בארץ ישראל ונמנה על מייסדי מכון "עדות", יחד עם יוסף יואל ריבלין. בשנת 1947 עקר פטאי לארצות הברית והתמנה לפרופסור בדרופסי קולג'. בשנת 1956 מונה למנהל חטיבת המחקר של מוסד הרצל (Herzl Institute) בניו יורק. הוא כיהן כפרופסור לאנתרופולוגיה באוניברסיטאות ומכוני מחקר שונים בארצות הברית, וחיבר עשרות מחקרים בפולקלור ואתנוגרפיה. רפאל פטאי נפטר בשנת 1996 בארצות הברית.
הערת שפה כל התעודות באוסף הן בלשון העברית.
מספר מערכת 990039017010205171
היסטורית בעלים האוסף הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית בשנת 1937 על ידי רפאל פטאי עצמו. אוסף זה היה חלק מ"מדור כתבי היד" באוסף האוטוגרפים על-שם שבדרון.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?