חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

אלבום בכריכת קרטון ובו 19 דפים שחורים בגודל 24X29.5 ס"מ. על כל דף, ובכלל זה בדף הבטנה האחורי, הודבק מספר שונה של הדפסי כסף מתצלומים בשחור לבן, בגדלים שונים. תצלומים אלה מתעדים את מסעו של העתונאי הבלגי ז'ק רום (Jacques Rom, 1920-2009) מהעיר אנטוורפן, ברחבי מדינת ישראל, ירדן, לבנון ומצרים, בין ה-14 ביוני ל-5 ביולי 1955. מסע זה נערך במסגרת עבודתו ככתב של העתון הבלגי La Libre Belgique, ורשמיו פורסמו בעתון זה בסדרת כתבות שראו אור באותה השנה. לצורך הכתבות, צילם רום במצלמתו הפרטית וכן רכש תצלומים מלשכת העתונות הממשלתית. לאלה נוספו גם מעט גלויות מצולמות, שנרכשו גם הן בישראל, במהלך המסע. כל התצלומים שצילם רום בעצמו, נעשו על סרט צילום בגודל 6X9 והודפסו על נייר בגודל 7X10.5 ס"מ. רום סידר את כלל החומר המצולם בארבעה אלבומים, על-פי סדר כרונולוגי של מהלך הביקור. תחת מרבית התצלומים נוספו בכתב ידו כתוביות הסבר קצרות בלשון הצרפתית. אל ארבעת האלבומים נוספה גם מחברת שבה הדביק רום גזרי עתונים ובהם הכתבות שנתפרסמו. ; אלבום זה הינו האלבום השני מתוך ארבעת האלבומים. בלב האלבום משולבים תצלומים רבים מירושלים החצויה וסביבותיה. תצלומים אלה כוללים תיעוד של איזור מלון המלך דוד (שבו התאכסן רום) ובכלל זה רחוב המלך דוד, רחוב שלמה המלך והרחובות הסמוכים להם; רחוב יפו ומרכז העיר; שכונת ימין משה; הר ציון, קבר דוד, הדורמיציון וכן שער ציון; שוק מחנה יהודה; מאה שערים; אבו-תור; איזור רחביה - טלביה - המושבה הגרמנית. באלבום נכללה גם קבוצה גדולה של תצלומי דיוקן המציגים עולים בני עדות שונות, אתרים נוספים באיזור תל אביב וכן בצפון הארץ, וכן תצלום של מעברה.

כותר Terre Sainte, Terre de Discorde... [Album of photographs]..: -מסע לישראל ולירדן של עתונאי בלגי בשנת 1955 [אלבום תצלומים].
כותרים נוספים מסע לישראל ולירדן של עתונאי בלגי בשנת 1955 [אלבום תצלומים].
שנה 1955
סוגה Silver Print
הערות File Record
אלבום 2 מתוך 4.
היסטורית בעלים אלבומים אלה הופקדו לצמיתות בספרייה הלאומית בחודש אוגוסט 2014 על ידי בנו של יוצר החומר, מר כריסטיאן דוד רום (Christian David Rom), מהעיר אנטוורפן, בלגיה, באמצעות עזרתו הנדיבה של מר גיאן מישל ריקנר (Jean-Michel Rykner) ירושלים.
תיאור 83 Photographs : b&w..
מתוך אוסף התצלומים
שפה צרפתית
מספר מדף/סרט/תיק TMA 5487.2
מספר מערכת 990037766350205171
קישורים Terre Sainte Terre de Discorde... [Album of photographs]

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?