חזרה לתוצאות החיפוש

ארכיון

בתיק: ; 1. מכתב מאת היינריך הרי היינה, בכתב ידו, חתום, שלושה עמודים, בגרמנית. אל מוזס מוזר (Moses Moser) בברלין. המבורג, 9 בינואר 1826. עם כתובתו של הנמען. בענייני מכריו, הדפסת ספריו ומצב רוחו: "הנני עתה שנוא אצל היהודים והנוצרים. מתחרט אני מאד על שהתנצרתי..." מזכיר את צונץ והיציג. נדפס ב-"גזמלטה שריפטן", הוצאת שטרודמן, כרך 19, 530. עם העתקה במכונת כתיבה. ; 2. אישור קבלת כסף חתום בידי מתילדה מירה (Mathilde Mira), אשתו הארית של היינה, בצרפתית. פריס, 29 בינואר 1881. ; 3. קטע מהטיוטה של Deutschland ein Wintermärchen, פרק XXIII, בית 25; נוסח שונה מהמודפס. בכתב ידו, בגרמנית. ללא ציון מקום ותאריך. ; 4. קטע מהטיוטה של Atta Troll, פרק XX; שונה מהנוסח המודפס. בכתב ידו, בגרמנית. נוסף: הנוסח הנדפס, בכתב יד, עם סימוני שינויים על פי ורנר קראפט, ירושלים. ; 5. תצלום חתימת ידו של אבי זקנו שמעון מיכל, שופט היהודים בפרשבורג, באותיות גוטיות. גם תצלום מוגדל של שרטוט הדמויות על חותמת- השעוה של שמעון מיכל הנ"ל, הנראית ליד חתימת שמו. ; 6. תצלום השיר Neue Liebe, בכתב ידו, בגרמנית. ללא ציון מקום ותאריך. עם העתקה המכונת כתיבה. ; 7. תצלום מכתב, בכתב ידו, חתום, 4 עמ', בגרמנית. אל Wolf Wolfwill. ברלין, 1 באפריל 1823. ; 8. בול עם דיוקנו של היינה. הונפק על ידי הצרפתים בשטח הכיבוש שלהם בגרמניה, 1946. ; 9. תצלום דיוקן של היינה, הופק בסנקט פטרבורג ע"י הצלם ווזנברג (Wesenberg), ככל הנראה בסוף המאה ה-19.

כותר היינה, היינריך הרי. -Heine, Heinrich.
כותרים נוספים Heine, Heinrich.
שנה 1823-1946
הערות File Record
1797-1856. משורר וסופר גרמני ממוצא יהודי, שייך ל"משוררים הלאומיים" של גרמניה.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - אוטוגרפים
שפה גרמנית
צרפתית
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 01 05 127
מספר מערכת 990035414130205171
קישורים היינה היינריך הרי

תנאי השימוש:

הנך רשאי/ת להשתמש בפריט באופן חופשי לכל מטרה וללא מגבלות כלשהן. פריט זה שייך לנחלת הכלל (Public Domain) ואינו כפוף לזכויות יוצרים במדינת ישראל.

נבקשך לציין כי הפריט הוא מאוסף הספרייה הלאומית וכן את שם בעל האוסף הרשום במידע המפורט על הפריט בקטלוג הספרייה.

שים לב כי כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה למדינה ולכן אם ברצונך לעשות שימוש בפריט מחוץ למדינת ישראל עליך לברר מהם כללי זכויות יוצרים על פי הדין החל באותה מדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?