קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

שמריהו טלמון (2010-1920), מגדולי החוקרים של המקרא. האוסף כולל התכתבות בינו לבין עמיתיו באוניברסיטאות בארץ ובחו"ל, טיוטות ורישומי עזר למחקריו, העתקי מאמרים, ופרסומים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

כותר.. אוסף שמריהו טלמון.
כותרים נוספים English title: Shemaryahu Talmon Collection.
שנה 1977-2003
הערות Fonds Record
הערת ציטוט V. 3476 אוסף שמריהו טלמון, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
היקף החומר 0.2 מטר..
מתוך אוסף שמריהו טלמון.
שפה עברית
אנגלית
גרמנית
סימול V 3476
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי שמריהו טלמון (זלמנוביץ') נולד בפולין בשנת 1920. בשנת 1939 עלה לארץ ישראל, כאן למד באוניברסיטה העברית בירושלים ובשנת 1955 הוכתר בתואר דוקטור, על מחקרו שעסק בנוסחי המסורה של המקרא. בשנת 1957 מונה טלמון למרצה בחוג למקרא של האוניברסיטה העברית בירושלים, וב-1974 לפרופסור מן המניין. טלמון מילא שורה ארוכה של תפקידים באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת חיפה. בשנת 1997 זכה טלמון בפרס ישראל לחקר המקרא. הוא נודע כאחד מגדולי החוקרים של המקרא, ובייחוד כמי שעמד בראש מפעל המקרא של האוניברסיטה העברית. שמריהו טלמון נפטר בירושלים, בחודש דצמבר 2010.
הערת שפה התעודות באוסף הן בעברית, גרמנית ואנגלית.
היסטורית בעלים הפריטים באוסף הופקדו לצמיתות בספרייה הלאומית על ידי שמריהו טלמון, בחודש יוני 2009.
מספר מערכת 990035128240205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?