קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

צילום: לא ידוע, 1922
מתוך: אוסף אברהם שבדרון

מנשה מאירוביץ (1949-1860), מחלוצי ביל"ו, מראשוני המתיישבים בראשון לציון וממייסדיה של גדרה. האוסף כולל התכתבות, תדפיס הרצאתו על הבילויים, כתבה אודותיו, שני כרכי העתקות של מכתבים אל ועד מושבות יהודה וכן קטעי עתונות אודות תנועת הביל"ויים.

כותר אוסף ביל"ו.
כותרים נוספים English title: Bilu Collection.
שנה 1922-1937
הערת ציטוט V 882 אוסף ביל"ו, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
תיאור 0.2 מטר..
מתוך קובץ דברים שונים
שפה עברית
סימול V 882
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי מנשה מאירוביץ מחלוצי ביל"ו, מראשוני המתישבים בראשון לציון וממיסדיה של גדרה. נולד בניקולייב (דרום רוסיה) 1860. זמן מועט לפני סיימו את למודיו במכון האגרונומי (בשנת 1882) פרצו בורשה פרעות ביהודים. ארועי הדמים הפנו אותו לחוגי ההתעוררות הלאומית היהודית שהחלה לפעום בקרב יהודי רוסיה. באותם ימים נוסדה האגודה "דאביו" (דבר אל בני ישראל ויסעו) שנקראה אחר כך "בילו". בין העולים הראשונים מחברי האגודה הזאת היה מנשה מאירוביץ שעלה עם עוד מבני ביל"ו לארץ והתיישב בראשון לציון. עבודתו הספרותית (בחתימת "מזקני הישוב") מתחילה משנת 1933. כל מאמריו הוקדשו לעניני אר
הערת שפה האוסף בעברית.
מספר מערכת 990035093040205171
היסטורית בעלים האוסף הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית על ידי מר מנשה מאירוביץ. ראשון לציון אוגוסט 1940.
תיאור באוסף: גזרי עתונות אודות תנועת הביל"ויים, התכתבות מועטה עם מנשה מאירוביץ (ביניהם העתק במכונת כתיבה של מכתב מאת זאב ז'בוטינסקי, מ.ל. לילנבלום ושל העורך הצבאי של חדשות פלשתינה הרי גורדון), העתק הרצאה של פרופ' נחום סלושץ ושל פרופ' ב. ברוצקוס על מנשה מאירוביץ וכן תדפיס של הרצאתו של מנשה מאירוביץ על הבילויים בקיבוץ עין חרוד 22 לנובמבר 1937 וכתבה אודותיו. נוספו שני כרכי העתקות של מכתבים אל ועד מושבות יהודה.
קישורים תמונת ארכיון

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?