קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

הארכיון כולל כתבי יד של ספרים מאת ד"ר יום-טוב לוינסקי; טיוטות למחקרים שונים; תיעוד על מנהגי ישראל ופולקלור שאסף לוינסקי, בעיקר גזרי עתונים; מחברות, רשימות שונות וכתבי יד מתקופת לימודיו של לוינסקי בבלגיה, לקראת עבודת הדוקטורט שלו; מעט תעודות אישיות.

כותר ארכיון יום טוב לוינסקי.
כותרים נוספים English title: Yom-Tov Lewinsky Archive.
שנה ca. 1930-1973
הערת ציטוט ARC. 4* 1884 ארכיון יום טוב לוינסקי, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
תיאור 3.6 מטר..
מתוך ארכיון יום טוב לוינסקי.
שפה עברית
סימול ARC. 4* 1884
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי ד"ר יום-טוב לוינסקי נולד בשנת 1899 בעיירה זמברוב, פלך לומז'ה, פולין. בנעוריו רכש חינוך תורני וחינוך כללי. בשנת 1924 עבר לבלגיה, שם למד מדעי המזרח באוניברסיטאות של בריסל ושל לייז'. בשנת 1935 סיים לוינסקי את עבודת הדוקטורט שלו באוניברסיטת לייז', אשר עסקה בכתובות עתיקות של החיתים ובאותה שנה, עלה לוינסקי לארץ ישראל. מיום עלייתו ועד לפטירתו, פרסם לוינסקי מאות מאמרים, בעיקר בעברית וביידיש, בנושאים שונים הנוגעים לפולקלור ולהווי החיים היהודי, מעל גבי במות שונות, החל בעתונים יומיים וכלה בכתבי עת מדעיים. בשנת 1942 נמנה לוינסקי על מקימי החברה העברית לפ
הערת שפה הארכיון בעברית.
מספר מערכת 990035048580205171
היסטורית בעלים ארכיון יום טוב לוינסקי הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית בשנת 2001 עם יתר חומרי חברת "ידע עם". בשנת 2009, במסגרת רישום ארכיון "ידע עם", הופרד ארכיונו האישי של לוינסקי מיתר חומרי המוסד.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?