חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל: תעודות אישיות של הרב פוזננסקי; רשימות וטיוטות למאמרים במדעי היהדות; התכתבות עם אישים שונים; אוסף תצלומי דיוקן של חברי הקהילה היהודית של ורשה, מימי מלחמת העולם הראשונה, אשר נשלחו לרב פוזננסקי במסגרת תפקידו הרשמי; כרטסות וטיוטות שונות ששימשו את הרב פוזננסקי להכנת מחקר על הקראים, ובכלל זה כרטסת למילון ביו-ביבליוגרפי מקיף על סופרים קראים שנועד להתפרסם תחת הכותרת: "אנציקלופדיה בני מקרא".

כותר ארכיון שמואל אברהם פוזננסקי -Samuel Poznanski Archive
כותרים נוספים Samuel Poznanski Archive
שנה 1854-1921
הערת ציטוט ARC. 4* 1180, ארכיון שמואל אברהם פוזננסקי, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
טיוטות וכתבי יד של מחקרי פוזננסקי על הקראים היו שמורים בעבר באוסף שמספרו ARC. 4* 760 והם שולבו בתוך הארכיון בחודש אוקטובר 2011.
הרב שמואל אברהם פוזננסקי נולד בשנת 1864 בעיר לוברניץ, פולין. למד באוניברסיטת ברלין ובבית המדרש למדעי היהדות בעיר ברלין. בשנת 1894 הוענק לו תואר דוקטור מטעם אוניברסיטת היידלברג. בשנת 1897 מונה למשרת רב בעיר ורשה, פולין ובהמשך היה רב בית הכנסת הגדול ברחוב טלומצקה. בשנת 1897 היה פוזננסקי ציר בקונגרס הציוני הראשון. בשנת 1908 היה פוזננסקי אחד ממחדשיה של חברת "מקיצי נרדמים". חיבר מחקרים רבים על הקראים והקראות. בשנות מלחמת העולם הראשונה מילא פוזננסקי תפקיד מכריע בארגוני העזרה ליהודים נפגעי המלחמה. בשנת 1918 מונה פוזננסקי כחבר במועצת העיר ורשה. בשנת 1920 יסד פוזננסקי, יחד עם מאיר בלבן, את בית המדרש לרבנים "תחכמוני" בוורשה. הרב שמואל פוזננסקי נפטר ב-5 בדצמבר 1921 בוורשה.
Language note/הערת שפה: מרבית החומר בארכיון הוא בעברית, ומיעוטו בגרמנית, פולנית, רוסית ולשונות אחרות.
היסטורית בעלים ארכיון שמואל אברהם פוזננסקי הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית בחודש פברואר 1932 באמצעות חברת דורשי האוניברסיטה העברית בוורשה.
תיאור 2.4 מטר..
מתוך ארכיון שמואל אברהם פוזננסקי
שפה ריבוי שפות
מספר מדף/סרט/תיק ARC 4* 1180
מספר מערכת 990029091460205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?