קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

תמונה

שבעה תצלומי דיוקן של השומר אברהם שפירא. תצלומים אלה נתרמו לאוסף בחודש יולי 1947 על ידי אברהם שפירא עצמו, על פי בקשתו של ד"ר אברהם שבדרון. ראה מכתב נלווה באוסף האוטוגרפים, בתיקו. בתיק: ; 1. תצלום דיוקנו של אברהם שפירא במדים, אוחז בפרגול: הדפס כסף, שחור לבן, 8.5X14 ס"מ. בגב התצלום, כתב אברהם שפירא: "תמונה מפגישת הרברט סמואל כשבא כנציב עליון לא"י. הייתי היהודי היחיד שפגש את הרברט סמואל על האניה." יש להניח כי תצלום זה הופק בשנת 1920. ; 2. תצלום קבוצתי, ובמרכזו (מסומן ב-X וחובש כאפיה) אברהם שפירא. בגב התצלום כתב אברהם שפירא: "[...] אברהם שפירא בכרכ - קיר מואב בשנת 1932 עם חסין פחה טרוני, אחד [מ]מיניסטרי [משרי] האמיר עבדאללה." ; 3. תצלום דיוקנו של אברהם שפירא [משמאל] על מגרש ספורט, בימי המכביה הראשונה, תל אביב, 1932. ; 4. תצלום דיוקן של אברהם שפירא מאת הצלמת אסתר חרמוני, תל אביב, 1935: הדפס כסף, שחור לבן, 9X14 ס"מ. ; 5. תצלום שחור לבן, 8.5X13.5 ס"מ, ובו נראה אברהם שפירא בחברת בתו. בגב התצלום, כתב שפירא: "יום הנחת אבן הפנה של המכון על שם ד"ר חיים וייצמן ברחובות - שנת 1946. הצטלמתי עם בתי שושנה שהיתה קצינה בצבא במלחמת העולם האחרונה." ; 6. תצלום דיוקנו של אברהם שפירא, שנות הארבעים של המאה העשרים: "הדפס כסף, שחור לבן, 8X13 ס"מ. בגב התצלום, ציין אברהם שפירא כי תצלום זה הנו "מן השנים האחרונות" וכן נוספה חותמת של חנות הצילום אשר הפיקה דיוקן זה, "צלמניה אטלנטיק, תל אביב, רח' אלנבי 134". ; 7. תצלום שחור לבן בגודל 6.5X9 ס"מ, ובו נראה אברהם שפירא בחברת רעייתו ליבה-רחל. בגב התצלום, כתב שפירא: "זאת תמונתי עם אשתי ז"ל, ימים מועטים לפני מותה." תצלום זה הופק בקיץ 1946.

כותר שפירא, אברהם.
כותרים נוספים Avraham Shapira.
שנה 1920-1946
הערות File Record
1870-1965. מראשוני פתח תקווה
שומר ואיש הגנה.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 21 01
מספר מערכת 990027853210205171
קישורים שפירא, אברהם.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?