חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

בתיק: ; 1. הדפס בגודל 38X50.5 ס"מ ובו ציור דיוקנו של הברון אדמונד דה רוטשילד, וסביבו עיטורים. בראש ההדפס, נדפס הפסוק: "האמר לערי יהודה תבנינה" ובתחתיתו נדפס בעברית ובגרמנית: "השר הנדיב באראן בנימין (עדמונד) פאן ראטהשילד. פאריז / Philantrop Baron Edmund von Rothschild, Paris. Der Wohlthäter seiner Glaubensgenossen" בתוך העיטור שסביב דיוקנו, נדפסו שמות המושבות שבהן תמך "הנדיב הידוע": ראשון לציון, עקרון, ועד אל חנין [ואדי חנין = נס ציונה] וזכרון יעקב. על ההדפס לא מצויינים מקום או זמן הפקתו, אך יש לשער כי הוא נוצר בעיר וינה, אוסטריה, בסוף המאה התשע עשרה. בגב ההדפס, חותמת המעידה כי הוא נתרם לבית הספרים הלאומי על ידי ד"ר יוסף חזנוביץ', ביאליסטוק. ; 2. תצלום דיוקנו של בנימין אדמונד דה רוטשילד: הדפס כסף, שחור לבן, 11.5X13.5 ס"מ. על התצלום לא מצויינים מקום או זמן הפקתו. ; 3. שלוש גלויות שונות, בהן גלויה בהוצאת "אמנות", ורשה ובהן ציורי דיוקנו של "הנדיב הידוע". ; 4. גלוית דואר בלתי מחולקת מסוג Real photo, בהוצאת "האחים אליהו", ובה תצלום דיוקן מטושטש של הנדיב הידוע. בגב הגלויה, נדפס בעברית ובאנגלית: "בקורו של הברון בנימין רוטשילד בתל אביב, איר תרפ"ה - Baron Edmond de Rothschild in Tel Aviv, May 1925. ; 5. רפרודוקציה מתצלום דיוקנו של הברון רוטשילד: הדפס כסף, שחור לבן, 11X15.5 ס"מ. על תצלום זה לא צויין מקורו.

כותר רוטשילד, אדמונד, ברון דה. -Baron Edmond de Rothschild
כותרים נוספים Baron Edmond de Rothschild
שנה ca. 1895-1935
הערות File Record
כרזת הנדיב הידוע: דיוקנו של הברון רוטשילד מעוטר בשמות המושבות שבהן תמך.
1845-1934. נדבן ופטרון המושבות העבריות בארץ ישראל
"אבי הישוב".
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 20 69
מספר מערכת 990027849340205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?