קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
  • תמונה
  • ארכיון

בתיק:;1. תצלום דיוקנו של הרב שמואל סלנט, שבועות אחדים טרם פטירתו, יולי 1909: הדפס כסף, שחור לבן, 20X27 ס"מ. תצלום זה מודבק על גבי פיסת קרטון ממוסגרת, שבתחתיתה נכתב באנגלית, ביום 23 באוקטובר, סיפורו של דיוקן זה, לפיו הרב שמואל סלנט ניאות רק בקושי להצטלם, וביקש כי על הדפס זה, שהוא הראשון שנעשה מתוך התשליל, תוטבע חותמתו (בשל העובדה כי לא יכול היה לאחוז בעט ולחתום בעצמו) ותחתיה חותמת רבנות העדה האשכנזית בירושלים. על פי הרשום בגב התצלום, הוא ניתן במתנה לפרופסור דוד קליין, ניו יורק, על ידי ג'ון לנג (John Lang), ובשנת 1952 תרם אותו קליין לאוסף שבדרון. בתיק גם: גלויה ובה רפרודוקציה מתצלום זה, ותחתיה כתובת ארוכה בעברית מאת צבי הירש סלנט. גלויה זו נתרמה לאוסף על ידי ד"ר אלברט טיכו, ירושלים.;2. תצלום רפרודוקציה מדיוקן הרב שמואל סלנט: הדפס בגוני חום, מודבק על גבי לוח בגודל 19X25 ס"מ. סביב דיוקנו של הרב סלנט, נדפסה הכתובת: "תמונת האי סבא קדישא זקן הרבנים הגאון האמתי ציס"ע [צדיק יסוד עולם] מרן רבנו שמואל סלאנט שליט"א. ראש הרבנים לק"ק אשכנזים ונשיא התלמוד תורה הכללית והישיבה הצבורית עץ חיים בעה"ק ירושלם תבב"א. תמונה זו נעשתה רק לטובת עץ חיים הכללי ואין רשות לשום יחיד ומוסד להעתיקה". על פי כתובת זו, יש להניח כי הדפס זה הופק בירושלים, בראשית המאה העשרים.;3. ליתוגרפיה ובה ציור דיוקנו של הרב שמואל סלנט, ותחתיו כתובת ארוכה בעברית: הדפס אבן, 28X34.5 ס"מ. הדפס זה הופק בבית הדפוס של מונזון, ירושלים, כנראה בעשור הראשון של המאה העשרים.

כותר.. סלנט, שמואל.
כותרים נוספים Shmuel Salant.
שנה ca. 1895-1909
הערות File Record
שמואל סלנט, 1909-1816. מנהיגה של עדת האשכנזים בירושלים במשך 44 שנים.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
סימול Schwad 02 15 78
רמת התיאור File Record
תקציר ביוגרפי 1815-1909. רב העדה האשכנזית בירושלים
ממנהיגי היישוב הישן.
מספר מערכת 990027827450205171
      1. הצג את 10 הפריטים הבאים מתוך 22
      2. הצג הכל

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?