חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

בתיק: ; 1. ציור דיוקנו של הרב יחזקאל לנדא, "הנודע ביהודה": הדפס אבן, שחור לבן, 26.5X40 ס"מ. ברקע, נראים אורלוגין, ארון ספרים וציורי דיוקנאות של המהר"ל מפראג ושל מהר"ם מפדואה. תחת הדיוקן, נדפס בעברית: "חכמת אדם תאיר פניו נודע ביהודא בטוב עניניו בתורה ובחכמה הרבה קניניו כבוד וגדולה עטרו תפארת ימיו ושניו ארבעים שנה היה רועה עדרו עדת ישורן ק"ק פראג נהג בחכמה בניו ה"ה הרב הגאון המפורסם מורינו ורבינו מוהר"ר יחזקאל הלוי לנדא זצ"ל בהמ"ח ספר נודע ביהודא ודורש לציון / Rabi Jechezkiel Landau". על ההדפס לא מצויינים מקום או תאריך הפקתו, אך יש לשער כי הוא מן המחצית הראשונה של המאה התשע עשרה. בגב ההדפס, חותמת "גנזי יוסף" - תרומת ד"ר יוסף חזנוביץ' לבית הספרים הלאומי. בתיק גם: גלויה מסוג Real photo ובה רפרודוקציה מהדפס אבן כמעט זהה לחלוטין לדיוקן שלעיל. ; 2. תחריט נחושת ובו דיוקנו של "הנודע ביהודה": הדפס בגודל 23.5X37 ס"מ. סביב דיוקנו של הרב לנדא נדפסו שמו ותארו של הרב בגרמנית, ותחת הדיוקן - כתובת הקדשה עברית זהה לכתובת שבדיוקן מס' 1 לעיל. הדפס זה הופק בעיר פראג, כנראה סמוך לפטירתו של הרב לנדא, בשנת 1793. בתחתית ההדפס ציין ד"ר אברהם שבדרון כי הוא נתרם לאוסף בשנת 1924 על ידי מרדכי שור, חזן בעיר לבוב. בתיק גם: שלושה תצלומי רפרודוקציה, שחור לבן, מהדפס זה. יש להניח כי שלוש רפרודוקציות שונות אלו הופקו ברבע הראשון של המאה העשרים. נוספה להן רפרודוקציה מאוחרת יותר, מעזבון פרופ' שמואל הוגו ברגמן. ; 3. ליתוגרפיה ובה ציור דיוקנו של "הנודע ביהודה", אוחז בספר: הדפס אבן, שחור לבן, 23X31 ס"מ. בתחתית ההדפס, כתובת בעברית ובצרפתית. הדפס זה הופק בעיר שטרסבורג (Strasbourg) כנראה במחצית השנייה של המאה התשע עשרה. על פי החותמת שבגבו, הוא נתרם לבית הספרים הלאומי על ידי ד"ר יוסף חזנוביץ', ביאליסטוק. ; 4. גלויה ובה ציור דיוקנו של "הנודע ביהודה", מודפסת בגוני חום, 10.5X16.5 ס"מ. בתחתית הדיוקן נדפס בעברית: "הג' מו"ה יחזקאל לאנדא אבדק"ק פראג: ה"ה ת' נודע ביהודא וכו' נפ' יז אייר תקנ"ג". גלויה זו הופקה כנראה בגרמניה, באמצע המאה התשע עשרה. ; 5. תצלום רפרודוקציה מהדפס של דיוקן הרב לנדא: גוני חום, מודבק על גבי כרטיס בתבנית Carte de visite בגודל 6.5X9.5 ס"מ. תצלום זה הופק באופן מסחרי על ידי הוצאת פופלאואר (M. Poppelauer's Buchhandlung, Berlin) כנראה ברבע האחרון של המאה התשע עשרה. ; 6. הדפס ובו ציור דיוקנו של הרב לנדא, מודבק על גבי פיסת קרטון קשיח, 7X9.5 ס"מ. יש להניח כי דיוקן זה הוצא מתוך פרסום כלשהו, מן המאה התשע עשרה, בגב הקרטון, חותמת "גנזי יוסף" - ד"ר יוסף חזנוביץ'. ; 7. כרטיס מתוך כרטסת האישים של ה-Jüdisches Lexikon מעזבון העורך, זיגמונט קצנלסון, ובו רפרודוקציה מוקטנת של דיוקן "הנודע ביהודה".

כותר לנדא, יחזקאל בן יהודה. -Jechezkel Landau.
כותרים נוספים Jechezkel Landau.
שנה ca. 1793-1929
הערות File Record
1713-1793. רב קהילת פראג
מגדולי הרבנים במאה השמונה-עשרה
פוסק ומנהיג רוחני.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 12 221
מספר מערכת 990027810000205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?