קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

  • תמונה
  • ארכיון

בתיק:;1. שני עותקים זהים של ליתוגרפיה ובה ציור דיוקנו של אהרן אדולף ילינק: הדפס אבן, 24.5X34.5 ס"מ, הופק בעיר לייפציג, גרמניה. תחת דיוקנו של ילינק, נדפסה מובאה מדבריו, בכתב ידו, וכן נוספה דוגמת חתימת ידו. על ההדפס לא מצויינת שנת הפקתו, אך יש לשער כי הוא הודפס בשנות השישים של המאה התשע עשרה. על אחד מעותקי ההדפס מצויין בכתב ידו של ד"ר שבדרון, כי הוא נתרם לאוסף בשנת 1945 על ידי ד"ר דניאל גולדשמידט.;2. תצלום דיוקנו של אהרן ילינק: הדפס כסף, שחור לבן, 8.5X11 ס"מ. בגב התצלום ציין ד"ר שבדרון כי הוא נתרם לאוסף בשנת 1934, על ידי נכדו של ילינק, ולטר. יש לשער כי זהו תצלום רפרודוקציה אשר הופק באותו זמן.;3. קטע מתוך פרסום כלשהו, מודבק על גבי כרטיס בגודל 11.5X15 ס"מ, ובו תחריט דיוקנו של אהרן ילינק. תחת הדיוקן, נדפס בעברית: "הרה"ח [הרב החשוב] דר' אהרן יעללינעק מטיף לעדת וויען". בגב הכרטיס, חותמתו של ד"ר יוסף חזנוביץ'. על הדיוקן לא צויין מקורו.;4. כרטיס בהוצאת פופלאואר, ברלין (M. Poppelauer's Buchhandlung, Berlin) בגודל 6.5X10 ס"מ ועליו מודבק תצלום דיוקנו של ילינק, משנת 1860 לערך. יש לשער כי דיוקן זה, אשר הופק באופן מסחרי, הופץ מעט מאוחר יותר, ברבע האחרון של המאה התשע עשרה.;5. תצלום דיוקנו של אדולף ילינק בצעירותו: הדפס שחור לבן מודבק על גבי כרטיס בגודל 6X10 ס"מ, הופק בעיר וינה, כנראה בשנות השישים של המאה התשע עשרה. על התצלום, כנראה חתימת ידו של ילינק באותיות עבריות, בדיו.;6. תצלום דיוקנו של ילינק, בתבנית Carte de visite: הדפס בגוני חום, 5.5X9 ס"מ. על התצלום לא מצויינים מקום או זמן הפקתו, אך יש לשער כי הודפס בגרמניה, בשנות השבעים של המאה התשע עשרה. בתיק גם: כרטיס מתוך כרטסת הערכים של ה-Jüdisches Lexikon, מעזבון העורך, זיגמונט קצנלסון, ובו רפרודוקציה מוקטנת של דיוקן זה.;7. גזיר עתון, כנראה מתוך עתון יהודי-גרמני מסוף המאה התשע עשרה או ראשית המאה העשרים, ובו ציור דיוקנו של ילינק.

כותר ילינק, אהרן בן יצחק יהודה.
כותרים נוספים Adolph Jellinek
שנה ca. 1860-1930
הערות File Record
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
רמת התיאור File Record
תקציר ביוגרפי 1820-1893. רב ומטיף בקהילות לייפציג ווינה
חוקר במדעי היהדות
ביבליוגרף ומלומד.
מספר מערכת 990027785260205171
תיאור בתיק:
1. שני עותקים זהים של ליתוגרפיה ובה ציור דיוקנו של אהרן אדולף ילינק: הדפס אבן, 24.5X34.5 ס"מ, הופק בעיר לייפציג, גרמניה. תחת דיוקנו של ילינק, נדפסה מובאה מדבריו, בכתב ידו, וכן נוספה דוגמת חתימת ידו. על ההדפס לא מצויינת שנת הפקתו, אך יש לשער כי הוא הודפס בשנות השישים של המאה התשע עשרה. על אחד מעותקי ההדפס מצויין בכתב ידו של ד"ר שבדרון, כי הוא נתרם לאוסף בשנת 1945 על ידי ד"ר דניאל גולדשמידט.
2. תצלום דיוקנו של אהרן ילינק: הדפס כסף, שחור לבן, 8.5X11 ס"מ. בגב התצלום ציין ד"ר שבדרון כי הוא נתרם לאוסף בשנת 1934, על ידי נכדו של ילינק, ולטר. יש לשער כי זהו תצלום רפרודוקציה אשר הופק באותו זמן.
3. קטע מתוך פרסום כלשהו, מודבק על גבי כרטיס בגודל 11.5X15 ס"מ, ובו תחריט דיוקנו של אהרן ילינק. תחת הדיוקן, נדפס בעברית: "הרה"ח [הרב החשוב] דר' אהרן יעללינעק מטיף לעדת וויען". בגב הכרטיס, חותמתו של ד"ר יוסף חזנוביץ'. על הדיוקן לא צויין מקורו.
4. כרטיס בהוצאת פופלאואר, ברלין (M. Poppelauer's Buchhandlung, Berlin) בגודל 6.5X10 ס"מ ועליו מודבק תצלום דיוקנו של ילינק, משנת 1860 לערך. יש לשער כי דיוקן זה, אשר הופק באופן מסחרי, הופץ מעט מאוחר יותר, ברבע האחרון של המאה התשע עשרה.
5. תצלום דיוקנו של אדולף ילינק בצעירותו: הדפס שחור לבן מודבק על גבי כרטיס בגודל 6X10 ס"מ, הופק בעיר וינה, כנראה בשנות השישים של המאה התשע עשרה. על התצלום, כנראה חתימת ידו של ילינק באותיות עבריות, בדיו.
6. תצלום דיוקנו של ילינק, בתבנית Carte de visite: הדפס בגוני חום, 5.5X9 ס"מ. על התצלום לא מצויינים מקום או זמן הפקתו, אך יש לשער כי הודפס בגרמניה, בשנות השבעים של המאה התשע עשרה. בתיק גם: כרטיס מתוך כרטסת הערכים של ה-Jüdisches Lexikon, מעזבון העורך, זיגמונט קצנלסון, ובו רפרודוקציה מוקטנת של דיוקן זה.
7. גזיר עתון, כנראה מתוך עתון יהודי-גרמני מסוף המאה התשע עשרה או ראשית המאה העשרים, ובו ציור דיוקנו של ילינק.
קישורים ילינק, אהרן בן יצחק יהודה.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?