קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
  • תמונה
  • ארכיון

בתיק:;1. שמונה קטעים מגליונות העתון "דבר" משנת 1935, ובהם קריקטורות מאת אריה נבון. בקריקטורות אלה מופיעה דמותו של זאב ז'בוטינסקי, בקשר עם מאורעות הזמן.;2. תצלום דיוקנו של זאב ז'בוטינסקי במדי הגדוד העברי, 1919: הדפס כסף, שחור לבן, 13X18 ס"מ. תצלום זה נתרם לאוסף בשנת 1941 על ידי הצלם, יעקב בן דב.;3. שתים-עשרה גלויות ובהן דיוקנו של זאב ז'בוטינסקי. גלויות אלו יצאו לאור בהוצאות שונות, בהן הוצאת "צענטראל", ורשה; הוצאת האחים אליהו, תל אביב; הוצאת "תל חי" וינה; רובן משנות העשרים והשלושים של המאה העשרים.;4. שני תצלומים, בלתי זהים, בהם נראה ז'בוטינסקי בתאו בכלא עכו, בשנת 1920: הדפסי כסף, שחור לבן, 8.5X12 ס"מ. אחד מתצלומים אלה נתרם לאוסף על ידי יעקב בן דב בשנת 1941; בגב התצלום השני, חותמת ברית הציונים הרביזיוניסטים בארץ ישראל, אשר תרמה אותו בשנת 1930.;5. שני תצלומים בהם נראה זאב ז'בוטינסקי בעת ביקורו בעיר בוקרשט, בשנת 1939: הדפסי כסף, שחור לבן, 6X8.5 ס"מ. תצלומים אלה נתרמו לאוסף בשנת 1972 על ידי הצלם, מר משה שמעון.;6. תצלום דיוקנו של זאב ז'בוטינסקי, וינה, 1937: הדפס כסף, שחור לבן, 6.5X9 ס"מ. תצלום זה נתרם לאוסף על ידי מוזיאון בית"ר, תל אביב, בשנת 1945.;7. תצלום רפרודוקציה קטן מדיוקן זאב ז'בוטינסקי בנעוריו: שחור לבן, 4X6 ס"מ. תצלום זה נתרם לאוסף על ידי מוזיאון בית"ר, תל אביב, בשנת 1943.;8. גלויה מסוג Real photo ובה תצלום דיוקנו של ז'בוטינסקי על ערש מותו: הדפס כסף, שחור לבן, 8.5X13.5 ס"מ. בפינה השמאלית העליונה של הגלויה, מוטבעת חותמת מוזיאון בית"ר, תל אביב, אשר תרם אותה לאוסף בשנת 1945.;9. שתי רפרודוקציות שונות מדיוקן ז'בוטינסקי: מתוך עתון אנגלי ועל גבי כרטיס מתוך כרטסת הערכים של ה-Jüdisches Lexikon, ובו גם רפרודוקציה של חתימת ידו של ז'בוטינסקי.;10. הדפס אבן בגודל 35X48 ס"מ ובו ציור דיוקנו של זאב ז'בוטינסקי מאת הצייר וילהלם וכטל (Wilhelm Wachtel). תחת הדיוקן נדפס קטע בכתב ידו של ז'בוטינסקי: "כל חלומות הבנין שחלמתי - קרן תל-חי תגשימם". הדפס זה הופק במחצית השנייה של שנות השלושים של המאה העשרים בעיר קרקוב, פולין. בפינתו הימנית התחתונה של ההדפס צויין שם החברה: Hefner i Berger, Cracow.

כותר ז'בוטינסקי, זאב.
כותרים נוספים Vladimir Jabotinsky.
Владимир Евгеньевич Жаботинский.
שנה ca. 1918-1950
הערות File Record
זאב ז'בוטינסקי, 1940-1880. כותב ופובליציסט. מכונן הציונות הרוויזיוניסטית.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
סימול Schwad 02 07 01
רמת התיאור File Record
תקציר ביוגרפי 1880-1940. מנהיג ציוני, מצביא, סופר והוגה דעות.
מספר מערכת 990027687220205171
      1. הצג את 10 הפריטים הבאים מתוך 22
      2. הצג הכל

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?