חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

תצלום דיוקנו של המשורר אליהו מרדכי ורבל: הדפס חלבון, גווני חום, מודבק על גבי כרטיס בפורמט Carte de visite, בגודל 6X10 ס"מ, ובתחתיתו מודפס שם הצלם שהפיקו בעיר בוקרשט, רומניה. בגב התצלום, הקדשה בחרוזים מאת ורבל אל אברהם בר גוטלובר: "צלם דמותי, כמו חי, פה עלי לוח / רשם בכתבת אמת אור השמש / לך אתננו היום אח נאמן רוח / בעבור זכרוני מלבבך לא ימש / גם אתה באמונתי היה בטוח / לך אשמרנה כביום שלשום ואמש / אף כאשר איש מרעהו נסתר / כן תוסיף אמץ, תגדל עוד יתר / ידידך אוהבך ומוקירך באמת, אליהו מרדכי ווערבעל. אדעסא, יום ט' תמוז שנת התרל"ט [30 ביוני 1879]." על פי החותמת "גנזי יוסף בירושלם", יש להניח כי תצלום זה נתרם לאוסף על ידי ד"ר יוסף חזנוביץ', אשר קיבל אותו מידי אברהם בר גוטלובר.

כותר ורבל, אליהו מרדכי. -Илья Маркус Вербель
כותרים נוספים Илья Маркус Вербель
שנה 1879
הערות File Record
1806-1880. מתלמידיו של יוסף פרל
משורר ומשכיל עברי בעיר אודסה.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 06 119
מספר מערכת 990027686870205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?