קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

הארכיון כולל: מאמרים של שבדרון בעתונות ובכתבי העת, ומאמרים של מחברים שונים בעתונות, שנאספו על ידי שבדרון, התכתבות אל ומאת שבדרון, רשימות וטיוטות של מאמרים ופתקים בכתב ידו.

כותר ארכיון אברהם שבדרון.
כותרים נוספים English title: Abraham Schwadron Archive.
ארכיון אברהם שרון.
שנה 1898-1957
הערת ציטוט ARC. 4* 1215 ארכיון אברהם שבדרון, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
חלק מן ההתכתבות נמצא באוסף האוטוגרפים על שם אברהם שבדרון.
הארכיון רשום אך אינו מסודר לפי תיקים (מלבד ההתכתבות).
תיאור 15.4 מטר..
מתוך ארכיון אברהם שבדרון.
שפה עברית
גרמנית
אנגלית
פולנית
סימול ARC. 4* 1215
סימול קודם Ms. Heb. 1215=4
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי ד"ר אברהם שרון (שבדרון) נולד בשנת 1878 בכפר בינוב, גליציה (היום נקרא זלצ'ובקה). היה כימאי, הוגה דעות, פובליציסט ואספן אוטוגרפים ופורטרטים. היה פעיל ציוני בגליציה. ב-1926 עלה שבדרון לארץ ישראל והביא עמו אוספים נדירים של אלפי אוטוגרפים ופורטרטים. אברהם שרון תרם את אוספיו לבית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי בירושלים ונתמנה למנהלו של האוסף. בשנת 1930 נשא שבדרון לאשה את דינה פרוידנברג (1899-1984) ובשנת 1936 נולד בנם היחיד, פרופ' יצחק שרון. אברהם שבדרון-שרון פרסם מאות מאמרים פובליציסטיים בשאלות פוליטיות ובענייני תרבות. מאמריו כונסו בספרים אחדים, ובהם "הציונות האינטגרלית".אברהם שרון נפטר בירושלים בשנת 1957.
הערת שפה התעודות בארכיון הן בעיקר בעברית וכן באנגלית, גרמנית, פולנית ויידיש.
מספר מערכת 990027662900205171
היסטורית בעלים הארכיון נוצר ונוהל במסגרת פעילותו של שבדרון כעובד בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי, והוא נותר ברשות הספרייה הלאומית לאחר פטירתו.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?