חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל קטעי עתונות ובהם רשימות של ישראל קפלן ואודות יצירתו; תצלומים; טיוטות של מכתבים, מאמרים ורשימות ספרותיות; התכתבות; פנקסים שונים ותעודות.

כותר ארכיון ישראל קפלן.
כותרים נוספים Israel Kaplan archive
שנה 1926-2003
הערת ציטוט ARC. 4* 1795 ארכיון ישראל קפלן, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
ישראל קפלן היה היסטוריון וסופר. נולד בוולוז'ין, רוסיה, בשנת 1902. שימש כמורה בעיר קובנה, ליטא. החל משנת 1924 פרסם סיפורים, דרמות, מאמרים וערך בכתבי עת ספרותיים שונים. היה בגיטאות שונים במלחמת העולם השנייה. עלה לישראל בשנת 1949. שימש כמורה בישראל וכתב ספורים. זכה בפרס מנגר. ישראל קפלן נפטר בירושלים בשנת 2003.
חומר ארכיוני נוסף הופקד במכון גנזים, תל אביב, ובבית לוחמי הגיטאות.
Language note/הערת שפה: החומר בארכיון הוא ביידיש ובעברית.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית על ידי בנו של ישראל קפלן, ד"ר שלום אילתי, בחודש אוקטובר 2003.
תיאור 1 מטר..
מתוך ארכיון ישראל קפלן.
שפה יידיש
עברית
מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 1795
מספר מערכת 990027643440205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?