קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

יעקב נחום אפשטיין (1952-1878), מראשוני מוריה של האוניברסיטה העברית, מייסד המכון למדעי היהדות ועורכו הראשון של כתב העת "תרביץ". פרסם מחקרים רבים בבלשנות תלמודית, חקר התלמוד, ספרות הגאונים וימי הביניים, פירושי ראשונים ועוד. הארכיון כולל התכתבות, טיוטות בכתב יד למאמרים וספרים, חומרי הכנה למחקר, מסמכים אישיים ועוד.

כותר ארכיון יעקב נחום אפשטין.
כותרים נוספים English title: Archive of Jacob Nahum Epstein.
מחברים/ יוצרים נוספים אפשטין צפורה -(יוצר הארכיון)
שנה 1905-1984
הערת ציטוט ARC. 4* 1453 ארכיון יעקב נחום אפשטין, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
תיאור 8.5 מטר רץ..
מתוך ארכיון יעקב נחום אפשטין.
שפה עברית
אנגלית
גרמנית
סימול ARC. 4* 1453
סימול קודם Ms. Heb. 1453=4
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי יעקב נחום אפשטיין נולד בעיר בריסק בשנת 1878. למד בישיבת מיר (עד 1902) ומשנת 1907 באוניברסיטת וינה. סיים את למודיו באוניברסיטת ברן (1911-1913). מברן יצא לברלין וב- 1923 נתמנה שם מרצה לבלשנות תלמודית בבית המדרש העליון למדעי היהדות. בשנת 1925 הוזמן ללמד בירושלים, וכאן היה מראשוני מוריה של האוניברסיטה העברית. מייסד המכון למדעי היהדות ועורכו הראשון של כתב העת "תרביץ". פרסם מחקרים רבים בגרמנית, עברית, צרפתית ואנגלית
בבלשנות תלמודית, חקר התלמוד, ספרות הגאונים וימי הבינים, פירושי ראשונים ועוד. י"נ אפשטיין נפטר בירושלים בשנת 1952.
הערת שפה החומר בארכיון הוא בעברית, אנגלית וגרמנית.
מספר מערכת 990026433480205171
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית על ידי הגב' צפורה אפשטיין בשנת 1973. חומר נוסף הופקד לצמיתות בשנת 2007 על ידי בנו, מר חיים אפשטיין.
תיאור בארכיון: התכתבות, טיוטות בכתב יד למאמרים וספרים, חמרי הכנה למחקר, מסמכים אישיים, חוברות וספרים מעזבונו, פרוספקטים והזמנות וביוגרפיה של יעקב נחום אפשטיין.
    1. הצג את 10 הפריטים הבאים מתוך 12
    2. הצג הכל

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?