العودة إلى نتائج البحث

كتاب

"מי לא ישמח לקבל הזמנה למסע ספרותי בעולם גדוש הפתעות ולפגוש אנשים שיודעים להצמיח חלומות ותקוות מתוך קשיי היומיום? מי לא ביקש את הנוחם הטמון בצחוק, באהבה, בחמלה ובסליחה? ומי לא נהנה להצליף לפעמים בשוט הסאטירה או להגניב דקירה אירונית חדה? כל זה חי ותוסס בספרות היידיש ובתרבותה, והספר שלפניכם מציע מפגש מחודש עם מבחר יצירות פולקלור ויצירות ספרות ידועות יותר ופחות. כאן הן קמות לתחייה בלבוש חדש, ביידיש ובעברית עכשווית. זוהי רק טיפה מתוך השפע הבלתי-נדלה של שירי עם, סיפורי עם, בדיחות וחידודים ויצירות של סופרים ומשוררים מן השורה הראשונה, בהם יצחק בשביס זינגר, שלום עליכם ואברהם סוצקבר. היצירות נבחרו על ידי ד"ר בלהה רובינשטיין, חוקרת ספרות ומתרגמת מיידיש לעברית, ילידת ירושלים, דור שמיני בארץ. כבת למשפחה חרדית היא נולדה לתוך היידיש ואל העברית הגיעה אחרי שאביה - הסופר יהושע בר-יוסף - חזר בשאלה ועבר עם אשתו וילדיו לתל אביב. עם זאת, הקשר שלה אל שורשי הווייתה נותר בעינו ומכאן בחירתה להציג את היצירות ביידיש ובעברית גם יחד. בחירה זו גם נותנת ביטוי לתקווה שכך תיווצר חוליה מקשרת בין המרחב החברתי-תרבותי שנבנה כאן ועכשיו ובין העולם התרבותי והערכי שנהרס על ידי הצורר הנאצי". -- מן המעטפת האחורית.

العنوان צימוקים ושקדים : טעימות קטנות מתוך אוצרות היידיש וספרותה / בחרה, תרגמה מיידיש לעברית והוסיפה כמה מילים: בלהה רובינשטיין
עורכת: נוית בראל.
عنوان بديل על המעטפת: צימוקים ושקדים : מבחר מאוצרות היידיש
On title page verso: Rozhinkes Mit Mandlen / Bilha Rubinstein
צמוקים ושקדים
مكان مرتبط Rishon Letsiyon (Israel),-place of publication
مؤلفين/ ناشرين إضافيين רובינשטיין, בלהה, (מחבר)
الناشر ראשון לציון : משכל - הוצאה לאור מיסודן של ידיעות אחרונות וספרי חמד
تاريخ الإصدار 2018
رقم الرف אכלו רבותי, וישישו בני מעיכם! (מעין הקדמה) -- שתי אחיות, יידיש ועברית, יריבות ואוהבות (לוין קפניס, שלום עליכם, אברהם סוצקבר, נח פרילוצקי, מנדלי מוכר ספרים, ח"נ ביאליק) -- סיפורי עם מפה ומשם (טבעת המשאלות, בבלה, החובש והסנדלר, המזל, שיקוי האהבה, הנערה החכמה, מעשה בפריץ ובכומר, מדוע הראש מאפיר לפני הזקן?, האוצר החבוי במקל, שוזר החבלים) -- משורר שכולם מכירים, ואיש אינו יודע את שמו: מפגש קצר עם שירי עם יהודיים -- מתי יהודי צוחק? - כשכואב לו ...: ממעיינות ההומור ביידיש: בדיחות, בדחנים - מפי העם ומפרי עטם של שני יוצרים גדולים (איציק מאגנר, אלתר קציזנה) -- שתי יצירות מאת מנדלי מוכר ספרים: האחת ידועה, האחרת- פחות: טבעת המשאלות, מסעות בנימין השלישי -- בצחוק ובדמע: שלום עליכם- האיש ועולמו: מן היריד, שני מכתבים של מנחם-מנדל ושיינה שינדל אשתו, טוביה החלבן, זוג נאהבים, שיר השירים -- איציק מאגנר- טרובדור יהודי, משורר וסופר רב-פנים: שירים: הבלדה על חלם, דיוקן נערה, הבה נשיר פשוט וגלוי, הבלדה על שלוש היונים הלבנות, על הדרך עץ עומד, השיר על טווס הזהב, אברהם אבינו נוזף בלוט, אברהם ויצחק, לשרה אמנו יש הרגשה קשה, אברהם אבינו נוסע עם יצחק אל העקדה, עקידת איציק. סיפורים ורשימות: הרב מחלם, הרשלה אוסטרופולר, המעשיות של הרשלה זומרווינט, טווס הזהב, וולוול זבארשר, מרק מרקוביץ' (סיפור זה כלול בפרק על שירי העם), מעשה בשפם של הפריץ -- אלתר קציזנה - סופר גדול שנרצח וכמעט נשכח: שלושה סיפורים: פנינים חולות, טורקי, השידוך בפארצ'ב, ורומן אחד: חזקים וחלשים -- כך תיאר שלום אש את המהפכה הבולשביקית: הרומן ההיסטורי "לפני המבול" -- מים גנובים ימתקו- אהבה אסורה: הרומן "המשומדת" מאת זלמן שניאור -- סיור קצר בעולמו העשיר ורב הפנים של יצחק בשביס-זינגר: לעת זקנה, אחיות, השטן בגוריי, העבד, זידילוס הראשון, מעשה טישוויץ, המראה, גימפל תם, בית הדין של אבא, הקוסם מלובלין, קוקוריקו -- רשימת מקורות.
ملاحظات ביבליוגרפיה: עמ' 397-398.
עברית וחלקו ביידיש.
سلسلة ידיעות ספרים
الشكل 398 עמודים
23 ס"מ.
اللغة العبرية
Yiddish
المعرِّف (ID) ISBN9789655645477
رقم النظام 990043893090205171
קישורים תמונה קדמית

תנאי השימוש:

شروط الاستخدام

المادّة  يسري عليها حقوق النشر و/ أو شروط اتّفاقيّة. يحقّ لك استخدام هذه المادة استخدامًا غير تجاريّ لأغراض التدريس والبحث فقط، لكن  عليك الإشارة إلى اسم صاحب/ أصحاب العمل وأيضا اسم صاحب المجموعة.

  يمنع التغيير في مضمون العمل/المادة  بطريقة تتعدى على اسم صاحب العمل/المادة. 

وبالاضافة الى الاشارة الى اسم صاحب العمل أو المنتج، نطلب منك أيضا الإشارة إلى أنّ المادّة مأخوذة من مجموعة المكتبة الوطنيّة الإسرائيليّة، وكذلك ذكر اسم صاحب المجموعة الوارد في المعلومات المفصّلة عن هذه المادّة في كتالوج المكتبة.

أيّ استخدام لغرض آخر غير غرض التدريس والبحث،  يلزمك بالحصول على إذن من صاحب حقوق النشر في هذه المادّة ومن صاحب المجموعة. 

لتوضيح أكثر حول وضع حقوق النشر وشروط استخدام المواد من مجموعات المكتبة، انقر هنا​.  

إذا كنت تعتقد أنّه قد وقع خطأ في المعطيات الواردة أعلاه أو أنك تعتقد أن هناك انتهاك حقوق النشر بشأن هذه المادة، الرجاء التوجّه إلينا عبر البريد الإلكترونيّ: copyright@nli.org.il​

MARC RECORDS

أتعرفون المزيد عن هذا العنصر؟ وجدتم خطأ ما؟