1. עמוד הבית
  2. אוצרות התרבות וההיסטוריה של ישראל והעם היהודי
 אוצרות התרבות וההיסטוריה של ישראל והעם היהודי

אוצרות התרבות וההיסטוריה של ישראל והעם היהודי

בשנים האחרונות, עושה הספרייה מאמצים להנגיש את עולמות התוכן של ארץ ישראל והעם היהודי הן לחוקרים, הן לציבור הרחב. בין השאר, שאף צוות הספרייה לאפשר לציבור בישראל ומחוצה לה נגישות הולמת לאוספי הספרייה, גם באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.​ לפניכם ההזדמנות לגלות את עולמות אלו באמצעות דפי תוכן חדשים של הספרייה הלאומית, ולהתנסות בהצצה ראשונה בתהליך המתמשך: מורשת ישראל, חגי ישראל, מלחמות ישראל ועוד.

לרשימת הדפים:

ירושלים

פסח

השואה

מלחמת העצמאות

הרצל

העלייה הראשונה

התלמוד

ספר הזוהר

התנועה הציונית

היישוב הישן

בחירות בישראל

חנוכה

אוצרות הספרייה הלאומית

נעמי שמר

אדריכלות בישראל

תיאטרון בישראל

עיצוב בישראל

מחול בישראל

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

יום העצמאות

 

הספרייה הלאומית אוספת ומשמרת את עולמות התוכן הללו מעל 120 שנה. ברבות השנים לוקטו ספרים עתיקים וחדשים, העוסקים בעיקר בחוכמת ישראל, וספרים שיצאו לאור במקומות שונים ברחבי העולם היהודי. נוסף על כך, ​בספרייה הלאומית נשמרו למעלה מחמישה מיליון ספרים וכתבי עת, וכן אלפי פריטים נוספים באוספים מיוחדים, בהם כתבי יד, ארכיונים, מפות והקלטות מוזיקליות.

​​​הספרייה הלאומית נמצאת בתהליך התחדשות שבמסגרתו תתרחב ותתפתח לספרייה של המאה ה-21, שבונה בהתמדה אוספים פיזיים ודיגיטליים של התרבות היהודית והישראלית לדורותיה ולרבדיה, מספקת שירותים בבניין וברשת לציבור הרחב ולחוקרים בארץ ובעולם וממלאת תפקיד מרכזי ופעיל בחיי הרוח והתרבות של המדינה על כל אזרחיה, ושל העם היהודי כולו

נוכח הרצון לחשוף את תכנים אלו, יצרנו דפי אינטרנט יעודיים המאגדים תכנים מרתקים ונדירים. כל דף שנוצר מהווה שער לעולם תוכן אחר, ומאפשר גישה חופשית לאוצרות הספרייה הלאומית בקרב הציבור הרחב.