audio items
snunit
קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
 • טעמי המקרא
נגן שירים ברצף
עמוד שיר openModalIcon
prayersAlbomImg
 • 1.
  ספרדים מסורות המזרח - בבל משה חבושה
 • 2.
  ספרדים מסורות המזרח - ספרד ירושלים עזרא ברנע
 • 3.
  ספרדים צפון אפריקה - מרוקו חיים לוק
 • 4.
  תימן - מרכז תימן (צנעא וסביבותיה) אהרן עמרם
נגן שירים ברצף
playerSongImg
כותר תהלים כח: לדוד אליך ה' אקרא
מעגל השנה לכל עת
שפה עברית

תנאי השימוש:

הפריט כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על כל שימוש בפריט, לרבות אך לא רק, העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות, דיגיטאלי, אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה בכתב מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חלה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

השימוש בפריט כפוף גם לתנאי השימוש של אתר הפיוט והתפילה.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC
פירוש
 • (א) לְדָוִד.

  אֵלֶיךָ, ה', אֶקְרָא: צוּרִי, חוזקי, אַל תֶּחֱרַשׁ, תתעלם מִמֶּנִּי, פֶּן תֶּחֱשֶׁה, תחריש מִמֶּנִּי וְאז נִמְשַׁלְתִּי עִם, אפשר יהיה להשוות אותי ליוֹרְדֵי בוֹר, ההולכים למות. אם לא תפנה אלי, לא יהיה לי קיום. ההכרה שה' שומע את קולי היא חלק מכוחי. לאמתו של דבר, רק עזרתו היא הנותנת לי חיים. (ב) שְׁמַע את קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי, כשאני מתחנן אֵלֶיךָ, בְּנָשְׂאִי, כשאני מרים את יָדַי בתפילה אֶל דְּבִיר, האולם הפנימי של קָדְשֶׁךָ. (ג) אַל תִּמְשְׁכֵנִי, תקרֵב או תשייך אותי עִם רְשָׁעִים וְעִם פֹּעֲלֵי אָוֶן, פושעים שהם דֹּבְרֵי שָׁלוֹם עִם רֵעֵיהֶם, ובאותה עת רָעָה בִּלְבָבָם, כי האנשים הללו מסוכנים יותר מאויבים גלויים. (ד) תֶּן לָהֶם עונש כְּפָעֳלָם, ולא מעבר לכך, וּכְרֹעַ מַעַלְלֵיהֶם; כְּמַעֲשֵׂה יְדֵיהֶם תֵּן לָהֶם; הָשֵׁב גְּמוּלָם, שילום עונשם לָהֶם. (ה) כִּי הם לֹא יָבִינוּ, אינם מתבוננים אֶל פְּעֻלֹּת ה' וְאֶל מַעֲשֵׂה יָדָיו. אין הם רוצים לחשוב על כך, ולכן הם עושים רעות בעולם. אך למרות כל תחבולותיהם ה' יֶהֶרְסֵם וְלֹא יִבְנֵם.

  וכאן דברי תודה - (ו) בָּרוּךְ ה' כִּי שָׁמַע קוֹל תַּחֲנוּנָי. (ז) ה' הוא עֻזִּי וּמָגִנִּי, בּוֹ בָטַח לִבִּי וְנֶעֱזָרְתִּי, וַיַּעֲלֹז, שמח לִבִּי בעזרתו, וּמִשִּׁירִי, באמצעות שירי אֲהוֹדֶנּוּ, אודה לו, או: אתן לו הוד ותפארת. (ח) ה' הוא עֹז לָמוֹ, להם - לבוטחים בו, וּמָעוֹז, מבצר יְשׁוּעוֹת למְשִׁיחוֹ - מלך ישראל הוּא.

  ומסיים בתפילה על טוּב ישראל: (ט) הוֹשִׁיעָה אֶת עַמֶּךָ וּבָרֵךְ אֶת נַחֲלָתֶךָ, עם ישראל וארצו[1] וּרְעֵם, הנהג אותם כרועה המנהיג את עדרו, וְנַשְֹּאֵם, הגבה אותם, הובילם והחזיקם עַד הָעוֹלָם, לנצח.

   

  [1] ששניהם מכונים 'נחלת ה'', ראו שמואל א' כו,יט וההערה שם.

   

  פירוש הרב אבן ישראל שטיינזלץ לקוח מתוך התנ"ך המבואר בהוצאת שפע וקורן ירושלים.יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?