audio items
snunit
קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
 • טעמי המקרא
נגן שירים ברצף
עמוד שיר openModalIcon
prayersAlbomImg
 • 1.
  אשכנז - אשכנז כללי אורי קרויזר
 • 2.
  ספרדים מסורות המזרח - בבל משה חבושה
 • 3.
  ספרדים מסורות המזרח - ספרד ירושלים עזרא ברנע
 • 4.
  ספרדים צפון אפריקה - מרוקו חיים לוק
 • 5.
  ספרדים צפון אפריקה - מרוקו נתנאל חן
 • 6.
  תימן - מרכז תימן (צנעא וסביבותיה) אהרן עמרם
נגן שירים ברצף
playerSongImg
כותר תהלים קמט: הללויה שירו לה' שיר חדש
מעגל השנה לכל עת;שבת
מועד התפילה שחרית
שפה עברית

תנאי השימוש:

הפריט כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על כל שימוש בפריט, לרבות אך לא רק, העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות, דיגיטאלי, אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה בכתב מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חלה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

השימוש בפריט כפוף גם לתנאי השימוש של אתר הפיוט והתפילה.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC
פירוש
 • (א) הַלְלוּיָהּ.

  שִׁירוּ לַה' שִׁיר חָדָשׁ, שיר על נושא מוכר וידוע שיש חידוש בתוכנוֹ. תְּהִלָּתוֹ זו תושר בִּקְהַל חֲסִידִים. יש במזמור זה פנייה מיוחדת לנאמנים לה', הקשורים אליו ביותר. (ב) יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בּה' שהוא עֹשָׂיו, עושהו, בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם. (ג) יְהַלְלוּ את שְׁמוֹ בְמָחוֹל, ריקוד, ואולי כלי נגינה, בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ, ינגנו לוֹ, לפניו.

  ועיקרו של השבח: (ד) כִּי רוֹצֶה ה' בְּעַמּוֹ, יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה. כאשר באה הישועה, כל אלה שהיו קודם לכן דחוקים ועלובים, זוכים במעמד מכובד. (ה) ואכן בעת הישועה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד, יְרַנְּנוּ, ישירו אפילו בזמן שהם עולים עַל מִשְׁכְּבוֹתָם.

  אותם חסידים, הנהנים מישועת ה', פועלים נמרצות לשנות את העולם, ובעזרתם תגדל עוד ישועת ה'. (ו) רוֹמְמוֹת אֵל, סיפור גודלו בִּגְרוֹנָם של אותם חסידים, ובו-בזמן גם חֶרֶב פִּיפִיּוֹת, שהלהב שלה מושחז בשני צדיה בְּיָדָם. הם גם אנשי מלחמה שבידיהם חרבות (ז) לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם, לעשות תּוֹכֵחוֹת, פורענויות בַּלְאֻמִּים, (ח) לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים, באזיקים, וְלכבול את נִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל בבוא הניצחון המלא. (ט) לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט שכָּתוּב בספר, איש איש לפי דינו ולפי העונש הראוי לו על חטאיו.

  אמנם מעשה זה איננו בגדר שירות ותשבחות ששרים במקומות מקודשים, אלא עשייה נמרצת בתוך העולם הזה, ובכל זאת, הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו.

  הַלְלוּיָהּ.

   

  פירוש הרב אבן ישראל שטיינזלץ לקוח מתוך התנ"ך המבואר בהוצאת שפע וקורן ירושלים.יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?